اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

UTX-110 مادربوردی کوچک با کاربردهای فراوان

۸۱۸ شماره اطلاع نامه : UTX-110 مادربوردی کوچک با کاربردهای فراوان ۱۳۹۳/۰۷/۱۵ UTX-110 مادربوردی کوچک با کاربردهای فراوان فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات UTX-110 مادربوردی کوچک با کاربردهای فراوان

UTX-110 مادربوردی کوچک با کاربردهای فراوان

کمپانی ازراک به تازگی مادربوردی کوچک و با امکاناتی فراوان را مخصوص دستگاه هایی نظیر خودپردازها به تولید رسانده است تا قدمی در پیشرفت اینترنت اشیا که این روزها به یکی از مهم ترین دغدغه فعالان صنعت IT بدل شده است، بردارد. این مادربورد کوچک که در پلتفرم UTX به تولید رسیده است، ابعادی معادل 4.4X 4.6 اینچ دارد و پردازنده هایی از خانواده نسل چهارم اینتل (E3800 Atom) را بر روی خود جا داده است.

این SOC ها که از خانواده پردازنده های BayTrail نیز محسوب می شوند، سرعت و قدرتی قابل قبول دارند و قابلیت پردازش داده های سه بعدی با حجم بالا را نیز در اختیار کاربر خود قرار می دهند که این موضوع در کنار مصرف پائین این پردازنده ها وعدم نیاز آن ها به نصب هرگونه خنک کننده، این محصولات را  به یکی از بهترین گزینه  ها برای نصب در سیستم های خودپرداز، دستگاه های فروش اتوماتیک و موارد دیگری همچون پزشکی و... تبدیل کرده است. UTX-110 که تنها از 4/8 گیگابایت حافظه رم DDR3 در حالت دو کاناله پشتیبانی به عمل می آورد، دارای انواع خروجی های ویدیویی VGA، HDMI و LVDS و همچنین دو پورت شبکه گیگابیتی، دو پورت COM و مجموعا سه رابط USB نیز می باشد.