اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

حافظه‌ی امن با قابلیت خود تخریبی به وسیله ارسال پیام متنی

۸۱۹ شماره اطلاع نامه : حافظه‌ی امن با قابلیت خود تخریبی به وسیله ارسال پیام متنی ۱۳۹۳/۰۷/۱۵ حافظه‌ی امن با قابلیت خود تخریبی به وسیله ارسال پیام متنی فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات حافظه‌ی امن با قابلیت خود تخریبی به وسیله ارسال پیام متنی

حافظه‌ی امن با قابلیت خود تخریبی به وسیله ارسال پیام متنی

شاید این خبر شما را یاد فیلم ماموریت غیرممکن بیاندازد. Autothysis 128t نام یک حافظه‌‌ی ذخیره سازی جدید است که از قابلیت خود تخریبی به وسیله‌ی رمز و پیغام متنی بهره می‌برد. در مواقعی که این حافظه‌ی خارجی SSD از دست شما خارج می‌شود یا به هر نحوی دزدیده می‌شود، تنها با ارسال یک پیغام متنی می‌توانید کلیه‌ی اطلاعات موجود در حافظه را از بین ببرید.

این درایو SSD که در نگاه اول بسیار شبیه به حافظه‌ی خارجی عادی است، قابلیت رمزگذاری دارد و علاوه بر آن، این حافظه، دارای گیرنده‌ی رادیویی است تا به وسیله‌ی یک فرستنده‌ی پیام که همراه آن است، بتواند رمز را دریافت کند. شما هر زمان که بخواهید می‌توانید به این حافظه دستور نابودی بدهید و در مواقع خیلی حیاتی، کد را از طریق فرستنده ارسال کنید تا دیسک سخت اقدام به خودکشی کند.

Autothysis 128t یک حافظه‌ی SSD با ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت است که به محض جدایی از کامپیوتر یا وارد کردن رمز اشتباه اقدام به خود تخریبی می‌کند. البته خوشبختانه این دستگاه در حالت خود تخریبی منفجر نخواهد شد و از داخل تمام اطلاعات قفل و دیگر امکان بازگردانی آن حتی به وسیله‌ی پیشرفته‌ترین ریکاوری‌های موجود نیز امکان‌پذیر نخواهد بود و عملا اطلاعات نابود شده محسوب می‌شوند.

درایو Autothysis128t از USB 3.0 و USB 2.0 پشتیبانی می‌کند و همچنین دارای اینترفیس SATA II است. این درایو برای دریافت پیامکِ مرگ از گیرنده‌ی GSM پشتیبانی می‌کند و از این رو به سادگی از طریق تلفن همراه خود می‌توانید پیغام را به آن ارسال کنید، نیازی به اتصال به اینترنت نیز وجود ندارد. این دیسک سخت امنیتی که فقط ۱۲۸ گیگابایت حافظه داردT با قیمت ۱۶۰۰ دلار به فروش می‌رسد.

زومیت