اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

همایش آینده اپل و معرفی iMac جدید با صفحه نمایش 27 اینچی

۸۲۳ شماره اطلاع نامه : همایش آینده اپل و معرفی iMac جدید با صفحه نمایش 27 اینچی ۱۳۹۳/۰۷/۱۶ همایش آینده اپل و معرفی iMac جدید با صفحه نمایش 27 اینچی کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات همایش آینده اپل و معرفی iMac جدید با صفحه نمایش 27 اینچی

همایش آینده اپل و معرفی iMac جدید با صفحه نمایش 27 اینچی

شرکت اپل تصمیم دارد در 16 اکتبر امسال همایشی را برگزار نماید که در آن جدیدترین محصولات خود شامل یک iPad جدید با قابلیت تشخیص اثر انگشت Touch ID و یک iMac جدید با صفحه نمایش 27 اینچی و کیفیت نمایش Retina را معرفی نماید. به گفته منابع آگاه، اپل قصد دارد این همایش را در یکی از سالن های ساختمان اصلی خود در Cupertino ایالت کالیفرنیا برگزار نماید.

اپل در این همایش بیشتر قصد دارد محصولاتی را که ابتدا قرار بود در کنار iPhone 6 و iPhone 6 Plus در سپتامبر امسال معرفی شوند به نمایش بگذارد. این در حالیست که گزارش مالی مربوط به سه ماهه سوم اپل کمتر از یک هفته بعد از این همایش منتشر خواهد شد. تحلیلگران بازار معتدند این دو محصول اپل پس از معرفی، سر تیتر خبر ها را به خود اختصاص خواهند داد چرا که این اولین باری خواهد بود که اپل یک iMac مجهز به صفحه نمایش 5K و در سایز 27 اینچ روانه بازار می کند. محصول دیگر اپل یعنی iPad جدید نیز به قابلیت Touch ID مجهز خواهد بود خصوصیتی که فعلاً تنها در iPhone وجود دارد. اخبار رسیده حاکی از آن است که پردازنده بکار رفته در این iPad نیز همانند iPhone 6 از نوع A8 خواهد بود.

مورد دیگری که انتظار میرود در این همایش به آن پرداخته شود سیستم عامل جدید اپل موسوم به Yosemite است که قرار است در پاییز امسال عرضه شود. این سیستم عامل به احتمال زیاد به فاصله کوتاهی پس از برگزاری همایش برای دانلود آماده خواهد بود. در کنار این دو محصول انتظار می رود اپل یک MacBook Air جدید که آن هم مجهز به صفحه نمایش Retina خواهد بود در این همایش معرفی نماید اما با در نظر گرفتن اینکه فعلاً دو مدل 11 اینچی و 13 اینچی MacBook Air که بدون صفحه نمایش Retina عرضه شده اند در آوریل امسال با کاهش قیمت همراه بودند بنابراین اپل این MacBook جدید 12 اینچی را در اوایل سال 2015 به بازار عرضه خواهد کرد.

شهر سخت افزار