اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

جدیدترین مادربرد پایین رده Gigabyte با فرمت ATX معرفی شد

۸۲۹ شماره اطلاع نامه : جدیدترین مادربرد پایین رده Gigabyte با فرمت ATX معرفی شد ۱۳۹۳/۰۷/۱۸ جدیدترین مادربرد پایین رده Gigabyte با فرمت ATX معرفی شد فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات جدیدترین مادربرد پایین رده Gigabyte با فرمت ATX معرفی شد

جدیدترین مادربرد پایین رده Gigabyte با فرمت ATX معرفی شد

شرکت گیگابایت به تازگی یکی از جدیدترین محصولات خود از سری مادربردهای سوکت LGA1150 را به بازار معرفی کرده است. این مادربرد که Z97-HD3P نام دارد جزو مادربردهای پایین رده و ارزان قیمت Gigabyte محسوب می شود. مادربرد Z97-HD3P بر پایه چیپ ست Z97 طراحی شده است و تنها 19 سانتیمتر عرض دارد. با این که این مادربرد از ویژگی های بالایی برای اورکلاک برخوردار است اما از نظر پورت های ارتباطی نیز بسیار مجهز است. توان مصرفی مورد نیاز از طریق یک کانکتور 24 پین ATX و یک کانکتور 8 پین EPS تامین می شود و برق ورودی توسط یک مدار تنظیم ولتاژ 4 فاز VRM در اختیار پردازنده مرکزی قرار می گیرد.

سوکت پردازنده با 4 اسلات DIMM برای نصب رم های DDR3 و یک اسلات PCI Express 3.0 x16 ارتباط دارد. علاوه بر اینها یک پورت PCI Express 2.0 x16 و دو پورت دیگر که یکی از آنها PCIe 2.0 x1 و دیگری اسلات قدیمی PCI است بر روی این مادربرد در نظر گرفته شده اند. مادربرد Z97-HD3P برای اتصال وسایل ذخیره سازی مجهز به انتخاب های متعددی است. تعداد 6 پورت SATA 6Gb/s و یک پورت SATA Express که قادر به پشتیبانی از دو پورت 6Gb/s است و همچنین یک پورت پرسرعت M.2 با سرعت 10 گیگابیت در ثانیه امکان اتصال انواع سخت افزارهای ذخیره سازی را به مادربرد مهیا کرده است.

خروجی تصویر شامل سه پورت D-Sub, DVI و HDMI است. اگر چه سیستم صوتی این مادربرد، 8 کاناله و تا حدی در رده متوسط قرار میگ یرد اما از خازن های درجه یک در ساخت قسمت پردازش صدا استفاده شده است. از دیگر امکانات سخت افزاری این مادربرد تعداد 6 پورت USB 3.0 که تعداد 4 تای آنها از پنل پشتی در دسترس است و دو تا دیگر از طریق کابل آداپتور بر روی مادربرد قابل نصب است. علاوه بر آن می توان از طریق کابل آداپتور مخصوص از دو پورت LPT و COM نیز بر روی مادربرد استفاده کرد. پورت PS/2 Combo نیز برای اتصال ماوس و کیبورد با رایط PS/2 در نظر گرفته شده است. این مادربرد با قیمت 100 دلار در بازار به فروش خواهد رسید.

شهر سخت افزار