اخبار و مقالات :: تبلت و فبلت

تبلت 12.9 اینچی اپل مجهز به دو سیستم عامل OS X و iOS

۸۳۲ شماره اطلاع نامه : تبلت 12.9 اینچی اپل مجهز به دو سیستم عامل OS X و iOS ۱۳۹۳/۰۷/۱۹ تبلت 12.9 اینچی اپل مجهز به دو سیستم عامل OS X و iOS تبلت و فبلت :: اخبار و مقالات تبلت 12.9 اینچی اپل مجهز به دو سیستم عامل OS X و iOS

تبلت 12.9 اینچی اپل مجهز به دو سیستم عامل OS X و iOS

در چند هفته اخیر شایعاتی در رابطه با تبلت آینده اپل موسوم به iPad Pro شنیده بودیم اما به تازگی خبر جدیدی به دستمان رسیده که بسیار جالب است. گفته میشود iPad Pro به طور همزمان از دو سیستم عامل iOS و OS X استفاده خواهد کرد. همانطور که می دانیم اپل به طور کلی از دو سیستم عامل در محصولات خود استفاده می کند. کامپیوتر های رومیزی و لپ تاپ ها از OS X و تبلت ها و تلفن های هوشمند نیز از iOS بهره می برند.

با توجه به اینکه سیستم عامل OS X کم کم در حال بهره گیری از ویژگی هایی شبیه iOS است، انتظار می رود انتقال از یک سیستم عامل به سیستم عامل دیگر زیاد پیچیده نباشد. از اندازه صفحه نمایش 12.9 اینچی iPad Pro چنین بر می آید که اپل به احتمال بسیار زیاد قصد دارد این محصول را برای رقابت با Surface Pro 3 مایکروسافت عرضه نماید.

مایکروسافت هم در مقابل MacBook Air تبلت Surface Pro 3 را علم کرده بود. اپل با بهره گیری از OS X و استفاده از قابلیت های آن به طور حتم می تواند با محصول مایکروسافت رقابت کند. البته در خبر ها آمده است که اپل قصد دارد iPad Pro را در دو مدل به بازار عرضه کند. مدل اول تنها سیستم عامل iOS را بر روی خود خواهد داشت ولی مدل دوم Dual Boot خواهد بود و کاربر می تواند از سیتم عامل OS X هم استفاده نماید.

حال باید دید که اپل چگونه عدم تجانس سخت افزاری بین این دو سیستم عامل را حل خواهد کرد چرا که iOS و نرم افزار های مربوط به آن برای سیستم های بر پایه معماری ARM طراحی شده است اما OS X سیستم عاملی است که با پردازنده های اینتل کار می کند. برای این کار اپل یا باید iOS را برای پردازنده های اینتل سازگار کند و یا OS X را برای معماری ARM پیکربندی نماید. اگرچه هنوز زود است که بتوان نظر قطعی در این مورد داد اما تحلیلگران معتقدند چنین کاری برای اپل یک نوع تحول محسوب میشود و کمی بعید به نظر می رسد که اپل به یکباره دست به چنین کاری بزند.

شهر سخت افزار