اخبار و مقالات :: لپ تاپ و اولترابوک

معرفی دو لپ تاپ جدید از دل

۸۳۷ شماره اطلاع نامه : معرفی دو لپ تاپ جدید از دل ۱۳۹۳/۰۷/۲۲ معرفی دو لپ تاپ جدید از دل لپ تاپ و اولترابوک :: اخبار و مقالات معرفی دو لپ تاپ جدید از دل

معرفی دو لپ تاپ جدید از دل

لپ تاپ های گیمینگ شرکت دل که با نام تجاری Alienware به بازار عرضه می شوند و جزء بهترین لپ تاپ های مخصوص بازی می باشند. حال شرکت دل به تازگی مدل های Alienware 17 و Alienware 18 خود را با پردازنده های جدید اینتل به روزرسانی کرده است. شرکت دل در Alienware 18 از یک پردازنده Core i7 اینتل که تا فرکانس 4.4 گیگاهرتز اورکلاک شده استفاده کرده است.

همانطور که گفتیم دل در کنار Alienware 18 از نسل جدید Alienware 17 نیز پرده برداشته است. Alienware 17 به یک پردازنده Core i7 با فرکانس 4 گیگاهرتز مجهز شده است. وجود پردازنده ای با این فرکانس ها در لپ تاپ ها بسیار نادر است هر چند پردازنده هایی با این فرکانس کاری را به راحتی می توان در دسکتاپ های گیمینگ یافت. سرعت کلاک بالاتر پردازنده سبب بهبود عملکرد رایانه می شود و معمولاً گیمرها برای افزایش سرعت دستگاه خود پردازنده ی آن را اورکلاک می کنند. دو شرکت اینتل و AMD در رقابتی دیوانه وار مدام در حال افزایش فرکانس پردازنده های خود هستند تا بر دیگری غلبه کنند. در طول یک دهه گذشته تولیدکنندگان تراشه به جای افزایش کلاک پردازنده به اضافه کردن هسته های بیشتر پرداخته اند تا عملکرد سیستم و مصرف برق آن متعادل شود.

پردازنده های به کار رفته در لپ تاپ ها معمولاً در فرکانس 1.4 تا 3 گیگاهرتز عمل می کنند و اکثر کاربران لپ تاپ نیازی به فرکانس 4 گیگاهرتزی ندارند. اما گیمرها برای افزایش علمکرد دستگاه خود در بازی های سنگین، به فرکانس های بالا علاقه شدیدی دارند. شرکت دل با قرار دادن یک پردازنده اورکلاک شده Intel CoreI7 4940MX با فرکانس 4.4 گیگاهرتز در Alienware 18 این لپ تاپ را به سریعترین چیپ موبایلی دنیا مجهز کرده است. شرکت دل همچنین مدلی از لپ تاپ Alienware 17 را با پردازنده Core I7 4910 MQ در فرکانس 4.1 گیگاهرتز معرفی کرده است. اما یک پردازنده 4.4 گیگاهرتزی بدون شک گرمای زیادی تولید می کند و باید دید که شرکت دل برای حل این مشکل چه چاره ای اندیشیده است. شرکت اینتل در این رابطه در وبلاگ خود نوشته است: "مهندسان Alienware واقعاً خلاق هستند و توانسته اند یک راه حل جدید برای اطمینان از عملکرد قابل اعتماد و خنک این سیستم کوچک توسعه دهند."

این لپ تاپ ها با چیپ هایی مبتنی بر معماری هسول تولید شده اند. مدل سفارشی Alienware 17 به همراه صفحه نمایش 17.3 اینچی با قیمت 1399 دلار به فروش می رسد. همچنین مدل های دیگری از این لپ تاپ با پردازنده ای با سرعت کمتر و کارت گرافیک انویدیا در دسترس است و همچنین صفحه نمایش سه بعدی از آپشن های اختیاری این مدل است. Alienware 18 با صفحه نمایش 18.4 اینچی و قیمت 2099 دلار در بازار عرضه خواهد شد. همچنین این مدل از دو کارت گرافیک انویدیا یا AMD به صورت همزمان پشتیبانی می کند. این لپ تاپ ها تا 32 گیگابایت رم را پشتیبانی می کنند و هنوز اطلاعاتی از عمر باتری آن ها دردسترس نیست اما انتظار می رود که بیش از چند ساعت دوام نیاورند.

شهر سخت افزار