اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

اینتل به بالاترین درآمد در تاریخ تأسیس خود دست یافت

۸۴۲ شماره اطلاع نامه : اینتل به بالاترین درآمد در تاریخ تأسیس خود دست یافت ۱۳۹۳/۰۷/۲۵ اینتل به بالاترین درآمد در تاریخ تأسیس خود دست یافت فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات اینتل به بالاترین درآمد در تاریخ تأسیس خود دست یافت

اینتل به بالاترین درآمد در تاریخ تأسیس خود دست یافت

در سه ماهه سوم سال 2014 شاهد رشد قابل توجهی در تولیدات قطعات سخت افزاری بودیم. در راستای این رشد شرکت اینتل هم به تازگی با انتشار آمار تولیدات خود از سه ماهه سوم امسال به عنوان پر درآمدترین سه ماهه تاریخ عرضه محصولات خود نام برده است. این شرکت اعلام کرده است که در این سه ماهه برای اولین بار توانسته است بیشتر از 100 میلیون میکروپروسسور را تولید و روانه بازار کند.

اینتل همچنین از سود حاصل از این سه ماه به عنوان «سود و برتری عظیم» یاد کرده و این درآمد را حاصل رشد تولیدات قطعات مورد نیاز در حوزه های کامپیوتر، دیتا سنترها و واحدهای سرویس و همچنین توسعه نرم افزارها و اینترنت اشیاء دانست. در حالی که Internet of Things Group توانست با بالاترین رشد نسبت به پارسال به 14 درصد سود بیشتر دست پیدا کند، PC Client Group افزایش درآمد 9 درصدی را تجربه کرد. علاوه بر این اینتل توانست به درآمدی فراتر از پیش بینی های انجام شده توسط کارشناسان اقتصادی دست پیدا کند.

بنابر گزارش خبرگزاری رویترز، میزان درآمد متوسط پیش بینی شده توسط کارشناسان برای کمپانی اینتل 14.44 میلیارد دلار بود که این شرکت به اندکی بیشتر از این پیش بینی یعنی 14.6 میلیارد دلار دست یافت. در هر صورت اینتل انتظار دارد در سه ماهه بعدی به درآمدی در محدوده 14.2 تا 15.2 میلیارد دلار دست پیدا کند. سال گذشته اینتل توانسته بود در سه ماهه چهارم درآمدی در حدود 13.8 میلیارد دلار را کسب کند.

شهر سخت افزار