اخبار و مقالات :: لپ تاپ و اولترابوک

گسترش همکاری بین AMD و شرکت Asustek

۸۴۷ شماره اطلاع نامه : گسترش همکاری بین AMD و شرکت Asustek ۱۳۹۳/۰۷/۲۶ گسترش همکاری بین AMD و شرکت Asustek لپ تاپ و اولترابوک :: اخبار و مقالات گسترش همکاری بین AMD و شرکت Asustek

گسترش همکاری بین AMD و شرکت Asustek

بنابر اخبار رسیده همکاری دو شرکت AMD و Asustek در حال گسترش است و این همکاری به زودی تاثیر مستقیمی بر بازار کامپیوتر های شخصی خواهد گذاشت. شرکت AMD ظاهراً تصمیم دارد روش نامگذاری جدیدی را نیز برای محصولات سال 2016 خود انتخاب کند. هنوز این اخبار از سوی دو شرکت تایید نشده است اما طبق گزارش ها، شرکت AMD قصد دارد برای نامگذاری سری جدید پردازنده های خود در سال 2016 از نام Zen استفاده نماید. در راستای این همکاری ها AMD تمایل دارد پردازنده های جدید را با تخفیف ویژه به شرکت Asustek بفروشد.

با وجود رقابت شدیدی که بین پردازنده های سری Haswell Refresh اینتل و APU های جدید AMD وجود دارند محصولات AMD توانسته اند بازدهی قابل قبولی را از خود نشان دهند. به همین دلیل AMD در حال حاضر حدود 30 درصد از بازار کامپیوتر های شخصی را در اختیار خود دارد. منابع تحلیلی معتقدند AMD تصمیم دارد از طریق گسترش همکاری ها با شرکت Asustek فروش APU های خود را افزایش دهد تا سهمی بیش از 30 درصد از بازار را به خود اختصاص دهد. با این حال برخی معتقدند افزایش همکاری بین این دو شرکت باعث خواهد شد شرکتهای رقیبی مانند ASRock, Elitegroup, Biostar Gigabyte و MSI تعداد محصولات خود را که از پردازنده های AMD استفاده می کند، کاهش دهند.

شهر سخت افزار