اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

درایو Blu-Ray ایسوس با قابلیت ذخیره سازی 128 گیگابایتی

۸۵۱ شماره اطلاع نامه : درایو Blu-Ray ایسوس با قابلیت ذخیره سازی 128 گیگابایتی ۱۳۹۳/۰۷/۲۷ درایو Blu-Ray ایسوس با قابلیت ذخیره سازی 128 گیگابایتی فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات درایو Blu-Ray ایسوس با قابلیت ذخیره سازی 128 گیگابایتی

درایو Blu-Ray ایسوس با قابلیت ذخیره سازی 128 گیگابایتی

فناوری Blu-Ray چند سالی است که پا به عرصه ظهور نهاده و هدف آن پوشش ضعف دیسک های کم ظرفیت مانند DVD می باشد که دیگر برای فیلم های با کیفیت و بازی ها پیشرفته مناسب نیستند. اما دیسک های Blu-Ray از استاندار های مختلفی بهره می برند که هر کدام از این استانداردها نشان دهنده ظرفیت و سرعت خواندن و نوشتن دیسک و همچنین قابلیت نوشتن مجدد برروی دیسک می باشد. اما برای بهره مندی از این استانداردها مسلما کاربران به یک درایو نوری مخصوص نیازخواهند داشت.

ASUS به عنوان یکی از شرکت های برتر تولید کننده محصولات IT در دنیا که سابقه طولانی در زمینه تولید انواع درایو نوری دارد، درایو نوری بلو-ری از نوع خارجی (External) تولید کرده است که علاوه بر ظاهری ساده و شیک، از قابلیت های پیشرفته ای نیز برخوردار می باشد. از ویژگی های بارز این درایو می توان به ظاهری زیبا، شیک و کلاسیک اشاره نمودکه جوایز متعدد طراحی را از آن خود کرده است. طراحی آن به گونه ای می باشد که می توان آن را در دو حالت ایستاده و خوابیده استفاده نمود و برای هر نوع محیط و در هر فضایی قابل استفاده خواهد بود.

اما جالب است بدانید که شما می توانید به واسطه این درایو نوری ایسوس و دیسک های BDXL تا میزان 128 گیگابایت اطلاعات را برروی یک دیسک ذخیره نمایید. SBW-06D2X-U PRO مجهز به Turbo Engine می باشد که سرعت نوشتن اطلاعات برروی دیسک های BD-R را تا 6X افزایش می دهد که این موضوع باعث افزایش دو برابری سرعت نوشتن بر روی این دیسک ها خواهد شد. این درایو از فناوری Disc Encryption II نیز پشتیبانی می کند که مدیریت رمز عبور و قابلیت مخفی سازی فایل را بهبود بخشیده و امنیت اطلاعات را افزایش می دهد. این درایو نوری با تمام سیستم های عامل سازگار است و به یک پورت2.0 USB مجهز شده است.

شهر سخت افزار