اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

شرکت AMD ناچار به حذف 710 موقعیت شغلی خواهد بود

۸۵۳ شماره اطلاع نامه : شرکت AMD ناچار به حذف 710 موقعیت شغلی خواهد بود ۱۳۹۳/۰۷/۲۸ شرکت AMD ناچار به حذف 710 موقعیت شغلی خواهد بود فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات شرکت AMD ناچار به حذف 710 موقعیت شغلی خواهد بود

شرکت AMD ناچار به حذف 710 موقعیت شغلی خواهد بود

چند هفته پس از عرضه جدیدترین GPU های شرکت NVIDIA و همزمان با روی کار آمدن خانم Lisa Su مدیر عامل جدید AMD، این شرکت تجربه ناخوشایندی از رکود سه ماهه سوم 2014 و کسری در فروش را تجربه کرده است و مجبور است تعدادی از کارمندان خود را تعدیل کند. طبق آمار های اعلام شده شرکت AMD توانست در سه ماهه سوم امسال درآمدی معادل 1.43 میلیارد دلار را برای خود به ثبت برساند که از این مبلغ، 17 میلیون دلار سود خالص به حساب می آید.

بخش گرافیک و قطعات کامپیوتر های شخصی AMD که قسمت زیادی از درآمدش را مدیون کارت گرافیک های سری Radeon است، درآمدی معادل 781 میلیون دلار داشت. این رقم 16 درصد از درآمد این شرکت در مدت مشابه سال پیش کمتر است به طوریکه درآمد در گردش آن 17 میلیون دلار کاهش نشان می دهد، در حالی که این رقم در مدت مشابه سال قبل 6 میلیون دلار بود.

با این حال بخش تجاری AMD درآمد بالاتری را به خود اختصاص داده و با رقم 648 میلیون دلار نسبت به سه ماهه سوم سال قبل 21 درصد رشد داشته است. سود خالص بخش تجاری AMD معادل 108 میلیون دلار بوده است در حالی که در مدت مشابه در سال 2013 این رقم در حد 92 میلیون دلار گزارش شده بود. مشکل AMD اینجاست که این شرکت انتظار افت درآمد بیشتری را در سه ماهه چهارم 2014 دارد و ممکن است درآمد این دوره 10 تا 16 درصد نسبت به سال قبل کاهش داشته باشد.

به همین دلیل AMD مجبور است تعداد 710 نفر از کارمندان خود را در شعب مختلف این شرکت در سراسر جهان تعدیل کند که این تعداد، 7 درصد از کل نیروی انسانی AMD را شامل می شود. مدیر عامل جدید AMD اعلام کرده است سیاست های این شرکت در زمینه بکارگیری نیروی انسانی هیچگاه با سهل انگاری همراه نیست اما این تصمیم، اقدامی عاقلانه و به جا خواهد بود، چرا که اولویت را به منابع مهم تر اختصاص می دهد و نیروهای زبده و فنی این شرکت را به قسمت های حساس تر و محصولات سودآورتر معطوف خواهد کرد.

شهر سخت افزار