اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

اولین تصاویر از پردازنده های جنجالی Intel SkyLake-S منتشر شدند

۸۶۰ شماره اطلاع نامه : اولین تصاویر از پردازنده های جنجالی Intel SkyLake-S منتشر شدند ۱۳۹۳/۰۷/۳۰ اولین تصاویر از پردازنده های جنجالی Intel SkyLake-S منتشر شدند فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات اولین تصاویر از پردازنده های جنجالی Intel SkyLake-S منتشر شدند

اولین تصاویر از پردازنده های جنجالی Intel SkyLake-S منتشر شدند

به تازگی اطلاعاتی تعجب برانگیز از پردازنده های 14 نانومتری جنجالی SkyLake در فضای مجازی به انتشار رسیده است. پردازنده های سری SkyLake-S که برای نصب در سیستم های دسکتاپ طراحی شده اند، برمبنای معماری 14 نانومتری Broadwell تولید خواهند شد و برروی مادربوردهایی با چیپ ست های Z110، H110، B150، Q150 و Q170 جای خواهند گرفت. به گفته منبع خبری، نمونه ای از این پردازنده های جنجالی که تصاویری از آن در فضای مجازی به انتشار رسیده است، در فرکانسی معادل 2.3 گیگاهرتز به پردازش داده ها خواهند پرداخت.

این میزان فرکانس که در حالت توربو به چیزی حدود 2.9 گیگاهرتز افزایش پیدا می کند، برای نمونه دیگری از پردازنده های سری SkyLake-S در حالت پایه GHz2.2 اعلام شده است که با کمی افزایش، فرکانس در حالت توربو به 2.4 گیگاهرتز خواهد رسید. این محصولات که در بیشترین حالت به ترتیب 95 و 80 وات انرژی مصرف می کنند، در دسته محصولات کم مصرف اینتل قرار می گیرند و گویا قرار است با قیمت کم تری نسبت به پردازنده های سری Broadwell-K به فروش برسند.

این اعداد و ارقام که کمی گیج کننده به نظر می رسند و شاید تا حدودی با تصورات ما مغایرت داشتند، از جمله نمونه های اولیه این CPU های کوچک محسوب می شوند. با اینکه این اطلاعات از سوی منبع موثقی منتشر شده اند، ممکن است چندان درست نباشند اما با این حال در صورت حقیقی بودن این ماجرا، می توان عملکرد اینتل در تولید این محصولات را آن هم با تاخیر واقعا ناامید کننده دانست. در هر صورت همانطور که گفتیم این موارد ممکن است تنها شایعه ای بیش نباشند، بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر باید تا زمان عرضه و اعلام مشخصات نهایی منتظر باشیم.

شهر سخت افزار