اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

یک کارت گرافیک کوچک و اورکلاک‌شده از گیگابایت

۸۶۲ شماره اطلاع نامه : یک کارت گرافیک کوچک و اورکلاک‌شده از گیگابایت ۱۳۹۳/۰۸/۰۱ یک کارت گرافیک کوچک و اورکلاک‌شده از گیگابایت فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات یک کارت گرافیک کوچک و اورکلاک‌شده از گیگابایت

یک کارت گرافیک کوچک و اورکلاک‌شده از گیگابایت

کارت گرافیک جدید انویدیا، GeForce GTX 980 که هنوز هم اخبار مرتبط با آن سر زبان هاست، حالا بار دیگر توسط گیگابایت البته با ظاهری جذاب و متفاوت روانه بازار شده است تا افتخاری دیگر برای این کمپانی کسب کند. این کارت گرافیک که با عنوان GeForce GTX 970 mini-ITX شناخته می شود، همان طور که از نامش مشخص است، با وجود بوردی اختصاصی مخصوص کیس هایی کوچک با فضای محدود طراحی شده است.

همان طور که مطلع هستید نمونه مرجع این کارت، GeForce GTX 970، که با مدل N970IX-OC نیز شناخته می شود، دارای PCB به اندازه یک مادربورد در پلتفرم mini-ITX با طولی معادل 17 سانتی متر می باشد و برای کاربران مشتاقی با سیستم های کوچک مشکل آفرین است اما حالا با تولید این محصول از سوی گیگابایت، این دسته از کاربران نیز می توانند از توان بالای این کارت گرافیک نهایت استفاده را ببرند. این کارت کوچک که نیروی مورد نیاز خود را از طریق یک کانکتور 8 پین دریافت می کند، به صورت اورکلاک شده و با فرکانسی معادل 1076 مگاهرتز عرضه می شود که این میزان با بهره گیری از تکنولوژی BOOST به 1216 مگاهرتز افزایش می یابد.

گیگابایت بر روی این محصول تازه وارد خنک کننده قدرتمند WindForce را نصب کرده است تا حرارت تولیدی را به خوبی دفع کند. این خنک کننده اختصاصی که دارای لوله های انتقال حرارت 5 میلی متری و از جنس مس خالص و همچنین پره های خنک کننده آلومینیومی با قطر 8 میلی متر می باشد، گرمای تولیدی توسط هسته گرافیکی GM204 را به وسیله یک فن 100 میلی متری دفع می کند و موجب افزایش کارایی این محصول در حین پردازش های سنگین گرافیکی خواهد شد. GeForce GTX 970 mini-ITX که دارای انواع خروجی های (HDMI، DVI(Dual-link و Display Port است با قیمتی معادل 329.99 دلار عرضه می شود.

شهر سخت افزار