اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

مادربورد جدید گیگابایت برای کاربرانی با بودجه محدود

۸۶۳ شماره اطلاع نامه : مادربورد جدید گیگابایت برای کاربرانی با بودجه محدود ۱۳۹۳/۰۸/۰۳ مادربورد جدید گیگابایت برای کاربرانی با بودجه محدود فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات مادربورد جدید گیگابایت برای کاربرانی با بودجه محدود

مادربورد جدید گیگابایت برای کاربرانی با بودجه محدود

پس از گذشت مدتی از عرضه مادربورد H81M WW از سوی گیگابایت، این کمپانی بار دیگر این بورد را با اندکی تغییر در کارایی و عنوان، روانه بازار کرده است. این مادربورد جدید که برند G1.Gaming این کمپانی را با خود یدک می کشد، H81M-Gaming3 نام گرفته و برخلاف برادر بزرگ تر خود دارای اسلاتی دیگر از خانواده PCI Express نسل دوم است که جایگزین رابط قدیمی PCI برروی بورد مرجع شده است.

از دیگر تغییراتی که در ظاهر این بورد پائین رده خودنمایی می کند، می توان به وجود هیت سینکی برروی PCH یا به عبارتی Platform Controller Hub اشاره کرد. این بورد که همچنان خازن های الکترولیتی و چیپ صوتی ALC892 را برروی خود حفظ کرده است، در پلتفرم Micro-ATX به تولید رسیده است و پردازنده هایی مطابق با چیپ ست H81 را در قلب تپنده خود جای می دهد. متاسفانه این بورد که همچون دیگر محصول ارائه شده از رابط PCI Express نسل سوم بی بهره مانده است، با امکاناتی مناسب و قیمتی پائین، به زودی  روانه بازار خواهد شد.

شهر سخت افزار