اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

با SSD جدید GSkill سرعت 2GB/s را به کیس خود ببرید

۸۶۴ شماره اطلاع نامه : با SSD جدید GSkill سرعت 2GB/s را به کیس خود ببرید ۱۳۹۳/۰۸/۰۳ با SSD جدید GSkill سرعت 2GB/s را به کیس خود ببرید فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات با SSD جدید GSkill سرعت 2GB/s را به کیس خود ببرید

با SSD جدید GSkill سرعت 2GB/s را به کیس خود ببرید

با اینکه مدتی است SSD های مبتنی بر رابط پرسرعت M.2 و یا PCI Express به تولید می رسند اما همچنان قیمت بالای آن ها دلیلی بر عدم استقبال کاربران زیادی از این محصولات پرسرعت شده است. برای مثال می توان از درایو جدید کمپانی GSkill با عنوان Phoenix Blade را نام برد. این درایو تازه وارد که با نام مستعار FM-PCx8G2R4-480G نیز شناخته می شود، همانطور که از نامش برمی آید دارای حجمی معادل 480 گیگابایت می باشد و به نحوی طراحی شده است تا سرعت را به کیس کاربر خود ببرد.

Phoneix Blade که از طریق اینترفیس PCI Express 2.0X8 به نقل و انتقال داده ها می پردازد، دارای سرعتی نزدیک به 2000 مگابایت یا به عبارتی 2 گیگابایت در ثانیه است. به گفته تولید کننده سرعت این SSD در حالت پی در پی خواندن و نوشتن به ترتیب 1900 و 1050 مگابایت در ثانیه می باشد و در خواندن و نوشتن تصادفی 4K سرعت آن چیزی در حدود 90000IOPS و 245000IOPS گزارش شده است که در مقایسه با نمونه های مشابه فوق العاده به نظر می رسد.

از جمله دلایل سرعتی این چنین بالا را می توان در وجود 4 کنترلر LSI SF-2281  دانست که هر کدام به 120 گیگابایت حافظه فلش MLC به کار گرفته شده در تولید این محصول متصل شده اند و از طریق به کارگیری آرایه RAID0 به انتقال داده ها می پردازند. در کنار پشتیبانی این SSD از حالت RAID0 و همچنین رابط PCI Express، وجود فناوری TRIM نیز تاثیر چشمگیری در سرعت این محصول داشته است و در طولانی مدت ضامن کارایی مناسب و عدم کاهش سرعت Phoneix خواهد بود. این ققنوس پرسرعت با 480 گیگابایت حافظه ذخیره سازی از هفته آینده با قیمتی معادل 699 دلار، به همراه 3 سال گارانتی و خدمات پس از فروش، عرضه خواهد شد.

شهر سخت افزار