اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

MSI X99S XPOWER AC رکوردهای جهانی را جا به جا کرد

۸۶۹ شماره اطلاع نامه : MSI X99S XPOWER AC رکوردهای جهانی را جا به جا کرد ۱۳۹۳/۰۸/۰۵ MSI X99S XPOWER AC رکوردهای جهانی را جا به جا کرد فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات MSI X99S XPOWER AC رکوردهای جهانی را جا به جا کرد

MSI X99S XPOWER AC رکوردهای جهانی را جا به جا کرد

پس از شکسته شدن رکوردهای جهانی توسط مادربوردهای ازراک، حالا اورکلاکرهای حرفه ای گروه 8Pack مادربوردی از سری محصولات X99 کمپانی (MSI (Micro Star International را برای جا به جایی رکوردهای جهانی انتخاب کرده اند. این گروه خشن که از سیستمی مبتنی بر مادربورد X99S XPOWER AC به همراه 4 کارت گرافیک قدرتمند MSI GTX980 Gaming 4G در حالت SLI بهره گرفته اند، پس از ساعت ها تلاش توانستند در سه بنچمارک 3DMark Fire Strike، 3DMark Vantage و 3DMark11 به امتیازات بالای 40052 و 109069 و 44538 دست پیدا کنند و پرچم این کمپانی تایوانی را به عنوان پیروز رقابت بین کمپانی هایی همچون گیگابایت و ازراک بالا ببرند.

شاید بتوان یکی از فاکتور های حائز اهمیت این مادربورد پرقدرت را در تعبیه فضایی مشخص برای نصب خنک کننده های اختصاصی مبتنی بر نیتروژن مایع اشاره کرد. گذشته از این مورد، وجود نسل جدیدی از موتور OC نیز از دیگر ویژگی های این مین بورد است. به گفته MSI ژنراتور به کار گرفته شده در تولید این محصول فرکانس پردازنده مرکزی  را در حالت های مختلف و بین سه میزان 100، 125 و 167 مگاهرتز افزایش می دهد تا پردازنده ثبات خود را از دست نداده و در حین اورکلاک میزان مصرف نیز تنظیم شود. کارت گرافیک به کار گرفته شده در این تست نفس گیر نیز کمک شایانی در کسب چنین رکوردی داشته است چرا که وجود خنک کننده ای اختصاصی و قدرتمند موسوم به Twin-Frozer V در خنک سازی و دفع حرارت پردازنده گرافیکی تاثیر چشمگیری داشته است و موجب افزایش کارایی این کارت در دماهای و در حین اورکلاک می شود.

شهر سخت افزار