اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

شرکت گیگابایت رسماً ماوس جدید گیمینگ Raptor را معرفی کرد

۸۷۵ شماره اطلاع نامه : شرکت گیگابایت رسماً ماوس جدید گیمینگ Raptor را معرفی کرد ۱۳۹۳/۰۸/۰۷ شرکت گیگابایت رسماً ماوس جدید گیمینگ Raptor را معرفی کرد کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات شرکت گیگابایت رسماً ماوس جدید گیمینگ Raptor را معرفی کرد

شرکت گیگابایت رسماً ماوس جدید گیمینگ Raptor را معرفی کرد

ماوس جدید گیگابایت موسوم به Raptor که توسط سه طراح بنام های Hsieh Chen-Ta و Wu Tung و Liang Ai-Wei طراحی شده است از شکل پنجه نوعی دایناسور ماقبل تاریخ الهام گرفته است. این ماوس مخصوص گیمر های حرفه ای است و طرح آن نیز سال قبل در یک مسابقه طراحی مقام اول را به خود اختصاص داده بود.

دقت حسگر نوری این ماوس 4000 نقطه در اینچ است که حساسیت آن توسط یک کلید مخصوص بر روی 4 حالت از پیش تعیین شده قابل تنظیم است. گیمر می تواند این کار را از طریق نگه داشتن دکمه Sniper هم به طور موقتی انجام دهد. کلید های Raptor ساخت Omron، شرکت معروف ژاپنی است که کیفیت بسیار بالایی دارند و می توانند تا 10 میلیون کلیک دوام بیاورند. دکمه های دیگر این ماوس نیز از طریق برنامه اختصاصی گیگابایت موسوم به GHOST قابل برنامه ریزی است.

قسمت بیرونی ماوس از یک لایه لاستیکی مات ساخته شده که از لیز خوردن در دست جلوگیری میکند و گیمر می تواند برای مدت طولانی از آن به راحتی استفاده کند. از این لایه لاستیکی در قسمت چپ و راست بدنه هم استفاده شده که گیرایی و سهولت کار با آن را در دست گیمر دو چندان می کند. وزن این ماوس 83 گرم است که توسط اضافه کردن وزنه های 1.8 گرمی و 5.3 گرمی که به همراه ماوس عرضه می شوند، گیمر می تواند بسته به عادت و سلیقه خود آن را سنگین تر کند. این وزنه ها در 6 منطقه از پیش تعیین شده در قسمت زیرین ماوس قابل نصب هستند.

با توجه به اینکه این ماوس مخصوص گیمر های حرفه ای طراحی شده است گیگابایت در ساخت آن، دو چراغ LED که نور پس زمینه زیبایی را برای بدنه و چرخ اسکرول آن تولید می کنند تعبیه کرده است. کابل USB این ماوس 1.3 متر طول دارد و طبق ادعای گیگابایت می تواند تا 1000 هرتز در ثانیه سیگنال رسانی نماید. طول Gigabyte Raptor در حدود 118 میلیمتر و عرض و ارتفاع آن به ترتیب 71 و 38 میلیمتر است. گیگابایت هنوز در مورد قیمت و زمان عرضه این ماوس خبری را به طور رسمی منتشر نکرده است.

شهر سخت افزار