اخبار و مقالات :: لپ تاپ و اولترابوک

ایده نوین AlienWare برای افزایش توان گرافیکی لپتاپ ها

۸۸۱ شماره اطلاع نامه : ایده نوین AlienWare برای افزایش توان گرافیکی لپتاپ ها ۱۳۹۳/۰۸/۰۸ ایده نوین AlienWare برای افزایش توان گرافیکی لپتاپ ها لپ تاپ و اولترابوک :: اخبار و مقالات ایده نوین AlienWare برای افزایش توان گرافیکی لپتاپ ها

ایده نوین AlienWare برای افزایش توان گرافیکی لپتاپ ها

معمولا انجام بازی های رایانه ای به وسیله لپتاپ ها، حتی لپتاپ های پرقدرت گیمینگ هم چندان خوشایند خیلی از گیمرهای حرفه ای نیست و این دسته از کاربران اغلب تمایل بیشتری به بازی با سیستم های دسکتاپ دارند. از این رو کمپانی معظم Alienware تقویت کننده ای را برای افزایش توان گرافیکی لپتاپ های خود به تولید رسانده است.

تقویت کننده این کمپانی که با عنوان GPU Amplifier نیز شناخته می شود، ظاهری شبیه به یک کیس کوچک دارد و کارت گرافیک های مختلف را به همراه منبع تغذیه ای برای تامین نیروی مورد نیاز این غول های گرافیکی در دل خود جا می دهد. اما دلیل و نحوه استفاده از یک کارت گرافیک جدا، آن هم برای یک لپتاپ گیمینگ که قطعا بهترین کارت گرافیک های موبایل را در دل خود جا داده است، چیست؟ جواب این سوال آسان است، معمولا کارت گرافیک های قدرتمند سری موبایلیتی هم به پای نمونه های مشابه خود که مخصوص سیستم های دسکتاپ طراحی شده اند، نمی رسند و معمولا توان کم تری در پردازش داده های گرافیکی سنگین و حجیم دارند، از این رو با اتصال لپتاپ ها و نوت بوک ها به این تقویت کننده می توان از توان کارت نصب شده درون این کیس زیبا بهره گرفت.

اما متاسفانه این تقویت کننده تنها با جدیدترین لپتاپ تولید شده توسط  Alineware  موسوم به Alienware 13 سازگار است، چرا که کابل در نظر گرفته شده برای اتصال به این محصول به نحوی طراحی شده است که می توان آن را تلفیقی از دو رابط USB و PCI Express دانست و اتصال به GPU Amplifier مستلزم وجود چنین رابطی برروی لپتاپ کاربر دارد که تنها محصولات این کمپانی به چنین رابطی مجهز شده اند و همین موضوع شاید در نظر کاربران زیادی خوشایند نباشد. این تقویت کننده از امروز و با قیمتی معادل 299 دلار به فروش می رسد. شایان ذکر است، هیچ کارت گرافیکی به همراه این محصول عرضه نمی شود و کاربر باید با توجه به نیاز خود کارت گرافیکی با توانی معادل 375 وات و یا کم تر را در بدنه آن نصب کند.

شهر سخت افزار