اخبار و مقالات :: تبلت و فبلت

آیپد پرو با صفحه‌نمایش ۱۲.۲ اینچ به باریکی آیفون ۶ خواهد بود

۸۸۶ شماره اطلاع نامه : آیپد پرو با صفحه‌نمایش ۱۲.۲ اینچ به باریکی آیفون ۶ خواهد بود ۱۳۹۳/۰۸/۱۰ آیپد پرو با صفحه‌نمایش ۱۲.۲ اینچ به باریکی آیفون ۶ خواهد بود تبلت و فبلت :: اخبار و مقالات آیپد پرو با صفحه‌نمایش ۱۲.۲ اینچ به باریکی آیفون ۶ خواهد بود

آیپد پرو با صفحه‌نمایش ۱۲.۲ اینچ به باریکی آیفون ۶ خواهد بود

شایعه شده که آیپد پرو با صفحه نمایش ۱۲.۲ اینچ، اسپیکرهای بزرگ‌تر و با تمرکز بر روی حوزه‌ی آموزش از راه می‌رسد و به تازگی اطلاعات تازه‌ای درباره‌ی آيپد پرو منتشر شده است. مدت‌ها است که به گوش می‌رسد، اپل در حال طراحی و ساخت یک آیپد ۱۲.۲ اینچی است. حتی وال‌استریت ژورنال و چند رسانه‌ی معتبر دیگر نیز این موضوع را تایید کرده‌اند. با این حال کمی پیش از کنفرانس رونمایی از آیپد ایر ۲ و آيپد مینی ۳، مشخص شد که این محصول برای سال آینده‌ی میلادی برنامه‌ریزی شده است.

امروز هم اطلاعات تازه‌ای در باره‌ی آيپد پرو منتشر شده که همچنان صفحه نمایش ۱۲.۲ اینچی را تایید می‌کند و علاوه بر آن وجود اسپیکرهای بزرگ‌تر در این تبلت را مطرح کرده است. ظاهرا اپل قصد دارد با عرضه‌ی آیپد پرو، تبلت سرفیس پرو ۳ مایکروسافت را هدف قرار دهد و آیپد را بیش از پیش به عنوان جایگزین مناسب لپ‌تاپ مطرح کند. رسانه‌ی ژاپنی ماکوتاکارا که پیش از این با انتشار اخبار دقیق در باره‌ی محصولات معرفی نشده‌ی اپل، اعتبار خوبی برای خود دست و پا کرده است، در گزارش خود به سایز ۱۲.۲ اینچ برای آيپد پرو اشاره کرده، این در حالی است که پیش از شایعات به صفحه نمایش ۱۲.۹ اینچ اشاره داشتند.

گفته می‌شود آیپد پرو ۱۲.۲ اینچی به باریکی آیپد ایر ۲ با ضخامت ۶.۱ میلی‌متر نیست اما از این بابت در سطح آیفون ۶ با ضخامت ۶.۹ میلی‌متر قرار می‌گیرد. البته برای معرفی آيپد پرو ۱۲.۲ اینچی باید تا فصل اول سال ۲۰۱۵ صبر کنید. مینگ چی کو، یکی از تحلیل‌گران برجسته‌ی بازار، گفته است که اپل زمان زیادی را صرف بهینه‌سازی نرم‌افزار و سازگار کردن iOS با صفحه نمایش بزرگ‌ تبلت‌ها کرده است. حتی برخی معتقدند که اپل بصورت مخفیانه در حال بازطراحی iOS برای استفاده در این تبلت است.

زومیت