اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

اندی روبین خالق اندروید گوگل را ترک کرد

۸۸۸ شماره اطلاع نامه : اندی روبین خالق اندروید گوگل را ترک کرد ۱۳۹۳/۰۸/۱۲ اندی روبین خالق اندروید گوگل را ترک کرد فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات اندی روبین خالق اندروید گوگل را ترک کرد

اندی روبین خالق اندروید گوگل را ترک کرد

اندی روبین یکی از سازندگان سیستم عامل اندروید است و پس از آنکه گوگل اندروید را از آن خود کرد روبین نیز به گوگل پیوست و مدت زیادی در این شرکت مشغول به کار بود. او در ابتدا در بخش اندروید گوگل کار می کرد اما این بخش را ترک کرده و در قسمت Google X شروع به فعالیت کرد و بر روی پروژه های رباتیک این شرکت کار می کرد.

اما چند روز پیش وال استریت ژورنال گزارش داد که روبین شرکت گوگل را ترک کرده است. براساس این گزارش، روبین به طور کامل و برای همیشه گوگل را ترک کرده و می خواهد استارت آپ خود را تاسیس کند. در واقع هدف روبین کمک به شرکت های سخت افزاری جدید است. بدون شک رفتن روبین برای گوگل مسئله کوچکی نیست. لری پیج مدیر عامل گوگل در خصوص رفتن روبین از گوگل گفته است:

"بهترین آینده را برای روبین آرزو می کنم. او با اندروید فوق العاده ای که ساخت میلیاردها کاربر را خوشحال کرد، از تو تشکر می کنم. شرکت گوگل با کمک روبین اندروید را به بزرگترین سیستم عامل تلفن همراه جهان تبدیل کرد، سیستم عاملی که افراد زیادی از آن استفاده می کنند و آن را دوست دارند. پیش از پیوستن روبین به گوگل او در شرکت Danger کار می کرد. پس از آنکه روبین بخش اندروید را ترک کرد ساندار پیچای به عنوان مدیر بخش اندروید جایگزین او شد. ساندار پیچای در جدیدترین ترفیع خود به عنوان مدیر تمامی محصولات مهم شرکت گوگل مانند نقشه، موتور جست و جو، گوگل پلاس، تبلیغات و غیره شده است. به هرحال اندی روبین نام بزرگی برای ماست و کارهای بزرگی انجام داده است و امیدواریم بازهم با هوش بالای خود بتواند محصولات مهمی همچون اندروید تولید کند."

شهر سخت افزار