اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

SEL از صفحه‌نمایش تا شدنی لمسی خود رونمایی کرد

۸۸۹ شماره اطلاع نامه : SEL از صفحه‌نمایش تا شدنی لمسی خود رونمایی کرد ۱۳۹۳/۰۸/۱۳ SEL از صفحه‌نمایش تا شدنی لمسی خود رونمایی کرد فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات SEL از صفحه‌نمایش تا شدنی لمسی خود رونمایی کرد

SEL از صفحه‌نمایش تا شدنی لمسی خود رونمایی کرد

در نمایشگاه نوآوری‌های صفحه‌نمایش که در یوکوهامای ژاپن برگزار شد، لابراتوار SEL به معرفی یک صفحه‌نمایش 8.7 اینچی با تکنولوژی Super AMOLED پرداخت که می‌توان سه بار آن را خم کرد. این صفحه‌نمایش به رزولوشن 1080p مجهز شده که به معنای چگالی 254 پیکسل بر اینچ است.

SEL از یک نسخه‌ی کوچک‌تر این نمایشگر نیز با اندازه‌ی 5.9 اینچ پرده برداشته که البته رزولوشن آن 720p است. ضمن اینکه این نمونه‌ی کوچک‌تر از قابلیت لمسی نیز برخوردار نیست که این مساله ناشی از به کارگیری نیمه‌هادی محور C در بخش پشتی این نمایشگر بوده است. این برای اولین بار است که یک کمپانی موفق به توسعه‌ی تکنولوژی برای ترکیب پنل لمس خازنی با چنین صفحه‌ای شده است.

صفحه‌نمایش 8.7 اینچی SEL قادر است تا 100,000 بار خم شود و سطح انحنای ناشی از خمیدگی آن در بازه‌ی 2 تا 4 میلی‌متر قرار دارد. هنوز هیچ اطلاعاتی در خصوص اینکه چه زمانی شاهد به‌کارگیری این نمایشگر در محصولات نهایی خواهیم بود در دست نیست. پتانسیل و ایده‌های خلاقانه و جدیدی که چنین نمایشگری قادر به ممکن ساختن آن‌ها است بی نهایت بوده و ممکن است آن را در کتابخوان‌های آینده یا تبلت‌ها و نیز بسیاری دستگاه‌های جدید مشاهده کنیم.

زومیت