اخبار و مقالات :: تبلت و فبلت

نسل بعدی سرفیس پرو با صفحه‌ی نمایش 13 تا 14 اینچ

۸۹۵ شماره اطلاع نامه : نسل بعدی سرفیس پرو با صفحه‌ی نمایش 13 تا 14 اینچ ۱۳۹۳/۰۸/۱۴ نسل بعدی سرفیس پرو با صفحه‌ی نمایش 13 تا 14 اینچ تبلت و فبلت :: اخبار و مقالات نسل بعدی سرفیس پرو با صفحه‌ی نمایش 13 تا 14 اینچ

نسل بعدی سرفیس پرو با صفحه‌ی نمایش 13 تا 14 اینچ

سرفیس پرو ۳ یکی از محصولات موفق مایکروسافت است که با استقبال خوبی از سوی کاربران روبرو شده است. گویا مایکروسافت به‌واسطه‌ی همین استقبال درصدد طراحی و تولید نسل جدید سرفیس‌پرو ۳ با صفحه‌ی نمایش ۱۳ تا ۱۴ اینچی است. دیجی‌تایمز، رسانه‌ی آسیایی نزدیک به کارخانه‌های تولید کننده‌ی آسیایی، با انتشار گزارشی خبر از افزایش سایز نسل بعدی سرفیس‌پرو مایکروسافت داده است.

بخش بزرگی از خریداران سرفیس‌پرو را افرادی تشکیل می‌دهند که این تبلت را برای امور اداری مورد استفاده قرار می‌دهند. مایکروسافت با عرضه‌ی سرفیس‌پرو ۳ به بازار، موفقیت خوبی را کسب کرد، به طوری که ردموندی‌ها با کسب درآمدی ۹۰۸ میلیون دلاری در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۴، افزایشی ۱۲۷ درصدی را در درآمد این حوزه ثبت کردند. به‌نظر می‌رسد این افزایش درآمد بزرگ‌ترین مشوق مایکروسافت برای بالا بردن سایز تبلت خود می باشد.

با توجه به افزایش فروش رخ داده پس از عرضه‌ی سرفیس‌پرو ۳ مایکروسافت به بازار، منابع آگاه به دیجی‌تایمز گزارش داده‌اند که این کمپانی درصدد بالا بردن سایز تبلت خود و عرضه‌ی آن در سایز ۱۳ تا ۱۴ اینچ است. این سیاست در جهت جذب هر چه بیشتر مشتریان در حوزه‌ی تجارت است، البته این گزارش ایده‌ی افزایش سایز نسل بعدی سرفیس را یک طرح خام عنوان کرده و آن را سیاست قطعی ردموندی‌ها نمی‌داند.

ساعاتی پیش نیز گزارشی دیگر با مضمون توقف تولید آیپد مینی ۳ توسط اپل برای تمرکز بیشتر روی تولید آیپد پرو منتشر شد. این گزارش نیز سخن از تغییر سیاست اپل و تمایل کاربران به سمت خرید گجت‌هایی با صفحه‌ی نمایش بزرگ‌تر به میان آورده بود. IDC، گارتنر و سایر موسسات تحلیلی، سهم تبلت‌های ویندوزی از بازار جهانی در سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۴ را در حدود ۳ درصد گزارش کرده‌اند.

زومیت