اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

عرضه دیسک سخت 4 و 5 ترابایتی توشیبا به بازار

۸۹۶ شماره اطلاع نامه : عرضه دیسک سخت 4 و 5 ترابایتی توشیبا به بازار ۱۳۹۳/۰۸/۱۴ عرضه دیسک سخت 4 و 5 ترابایتی توشیبا به بازار فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات عرضه دیسک سخت 4 و 5 ترابایتی توشیبا به بازار

عرضه دیسک سخت 4 و 5 ترابایتی توشیبا به بازار

توشیبا موفق شده تا هارد دیسک‌های ۴ و ۵ ترابایتی خود را با پشتیبانی از سرعت ۷۲۰۰ دور در دقیقه راهی بازار کند. پس اگر نیاز به حافظه‌ی ذخیره سازی حجیم دارید، این مطلب را از دست ندهید.

گاهی اوقات به حافظه ذخیره‌سازی زیادی نیاز داریم و حتی 3 ترابایت نیز نیاز ما را برآورده نمی‌کند. حتی گاهی سرعت 5400 دور در دقیقه جوابگوی نیاز برخی از کاربران نیست. از این رو به تازگی توشیبا محصول جدید خود یعنی Toshiba Desktop 3.5-inch 7200RPM SATA3 را معرفی کرده است. این محصول در دو مدل به بازار عرضه می‌شود که ظرفیت 4 و 5 ترابایتی دارند و هر دو دارای سرعت 7200 دور در دقیقه هستند. حافظه‌های داخلی جدید ساخت توشیبا در حال حاضر در فروشگاه‌های منتخب و البته وب‌سایت توشیبا به فروش می‌رسند. قیمت مدل‌ 4 ترابایتی 299 دلار و مدل 5 ترابایتی 399 دلار است.

Maciek Brzeski قائم مقام محصولات ذخیره‌سازی داده‌های توشیبا در این مورد اعلام کرد: "بیش از 20 سال است که توشیبا به تولید و توسعه‌ی درایوهای دیسک سخت مشغول است. حالا زمان آن رسیده که محصولات جدید خود را ارائه کنیم که نه تنها نیاز مصرف‌کنندگان را برآورده سازد بلکه از انتظارات آنها نیز پیشی بگیرد. این درایوهای توشیبا از فناوری‌هایی مانند PMR ،NCQ و Serial ATA DIMP بهره می‌برند که در نهایت یک حافظه با کارایی بالا را سبب می‌شوند. هر دو مدل 4 و 5 ترابایتی دارای 128 مگابایت حافظه‌ی Cache و میانگین زمان جستجوی 10.5 میلی‌ثانیه هستند. این مدل‌ها با سیستم‌های عامل رایج در دنیا سازگار بوده و تا 3 سال خدمات پس از فروش به آنها داده می‌شود."

زومیت