اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

Radeon R9 RoyalAce در خدمت حرفه ای ها

۹۰۰ شماره اطلاع نامه : Radeon R9 RoyalAce در خدمت حرفه ای ها ۱۳۹۳/۰۸/۱۷ Radeon R9 RoyalAce در خدمت حرفه ای ها فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات Radeon R9 RoyalAce در خدمت حرفه ای ها

Radeon R9 RoyalAce در خدمت حرفه ای ها

کارت گرافیک Radein R9 290X RoyalAce 8GB که از جمله پرچمداران 8 گیگابایتی AMD محسوب می شود توسط کمپانی Club3D تولید شده و برای پردازش داده های گرافیکی و بازی های روز دنیا آماده خدمت به کاربر حرفه ای خود می باشد.

این کارت از جمله محصولاتی محسوب می شود که تنها با یک هسته گرافیکی دارای حافظه رم با حجم بالای 8 گیگابایت می باشد و از انواع تکنولوژی های مبتنی بر GCN یا به عبارتی Graphic Core Next همچون True Audio، Powertune، XDMA و همچنین رابط کاربردی برنامه نویسی این کمپانی موسوم به Mantle نیز پشتیبانی به عمل می آورد و در پشت ظاهر نه چندان جالب خود، قدرت و سرعتی بالا در پردازش داده های گرافیکی در رزولوشن بالای 4k را نوید می دهد.

این کارت که به گفته تولید کننده برای اجرای بازی های نسل بعد و اجرای جدیدترین عناوین روز دنیای گیم تا مدت ها نیاز به ارتقا ندارد، بر مبنای معماری 28 نانومتری Hawaii به تولید رسیده و دارای 2816 پردازنده جریانی با فرکانس پایه ای معادل 1030 مگاهرتز می باشد و با وجود دو بایوس مختلف، امکان اعمال تنظیمات خاصی را تحت شرایط مختلف امکان پذیر می سازد. RoyalAce 8GB به خنک کننده ای فوق العاده تحت عنوان CoolStream نیز مجهز شده است تا حرارت تولیدی توسط این غول گرافیکی را ازطریق 5 هیت پایپ مسی به سه فن نصب شده بر روی کارت منتقل و دفع کند و در عمکلرد این کارت تاثیر چشمگیری داشته باشد. Radeon R9 290X RoyalAce به زودی و در تعداد محدود به فروش خواهد رسید.

شهر سخت افزار