اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

معرفی کارت قدرتمند Poseidon GTX 980 از سوی ایسوس

۹۰۶ شماره اطلاع نامه : معرفی کارت قدرتمند Poseidon GTX 980 از سوی ایسوس ۱۳۹۳/۰۸/۲۰ معرفی کارت قدرتمند Poseidon GTX 980 از سوی ایسوس فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات معرفی کارت قدرتمند Poseidon GTX 980 از سوی ایسوس

معرفی کارت قدرتمند Poseidon GTX 980 از سوی ایسوس

به نظر می رسد که ASUS قصد دارد تا بار دیگر رویایی دست نیافتنی برای خیلی از بازی خورها و کاربران ایجاد کند. بر طبق خبرهای منتشر شده، ایسوس قصد دارد نسخه ای دیگر از کارت های سری ROG خود را منتشر کند. هیولای زیبا و دوست داشتنی ایسوس با نام ROG Poseidon GTX 980 شناخته خواهد شد و از سیستم کولینگ منحصر به فرد ایسوس که ترکیبی از یک کولر بادی و آبی است بهره می برد. هسته پردازشی GM204-400-A1 با دارا بودن تعداد 2048 هسته کودا در کنار 128 واحد TMU و 64 واحد ROP نوید قدرت فوق العاده ای برای این کارت می دهد.

از طرف دیگر این کارت مجهز به 4 گیگابایت حافظه گرافیکی از نوع GDDR5 بوده که در فرکانس 7.01 گیگاهرتز و با رابط حافظه ای 256 بیتی به فعالیت می پردازد. اگرچه ایسوس می توانست در این کارت از 8 گیگابایت حافظه گرافیکی بهره ببرد. کلاک هسته آن نیز برابر است با 1278 مگاهرتز که در حالت توربو به 1279 مگاهرتز خواهد رسید.

همان طور که می دانید این کارت جدا از برخی از مشخصات رفرنس، دارای بوردی طراحی شده به وسیله ایسوس می باشد که با بهره گیری این شرکت از خازن های مشکلی توانسته تا چیزی حدود 30 درصد نویز کمتر و حدود 15 درصد ثبات و دوام این کارت را افزایش دهد. مدار تغذیه 10 فاز و همچنین دوکانکتور 6+8 پین و ابعادی برابر با 11.3×5.4×1.6  اینچ از دیگر مشخصات این کارت گرافیک دوست داشتنی به شمار می رود. این کارت از سری ROG و Poseidon می باشد. یعنی دارای خنک کننده ای ترکیبی است. پس در این شرایط شما می توانید یا از کولر بادی، یا از کولر آبی و یا از هر دو بهره بگیرید.

شهر سخت افزار