اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

سری جدید کیس های Smarter از شرکت DeepCool

۹۱۰ شماره اطلاع نامه : سری جدید کیس های Smarter از شرکت DeepCool ۱۳۹۳/۰۸/۲۱ سری جدید کیس های Smarter از شرکت DeepCool کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات سری جدید کیس های Smarter از شرکت DeepCool

سری جدید کیس های Smarter از شرکت DeepCool

شرکت DeepCool روز قبل سری جدیدی از کیس های خود موسوم به Smarter را معرفی کرد. این کیس ها از نوع مرتفع هستند و با در نظر گرفتن نیازهای اصلی برای نصب بهینه قطعات کامپیوتر های شخصی و گیمینگ طراحی شده اند. کیس های Smarter با فرمت micro-ATX ساخته می شوند و در طراحی آنها از اختصاص فضای اضافی و بیهوده برای قطعاتی که ممکن است هیچگاه در داخل کیس نصب نشوند خودداری شده است.

برای قطعات اصلی که امروزه بر روی بیشتر کامپیوتر های شخصی نصب می شوند مانند درایو های هارد دیسک 5.25 و 3.5 اینچی خارجی، هر کدام یک کشو یا محفظه در نظر گرفته شده است. در داخل کیس نیز دو کشو برای نصب هارد دیسک های 3.5 اینچی و یک عدد هم برای هارد دیسک 2.5 اینچی تعبیه شده است که با این تعداد، نیاز یک کامپیوتر خانگی و یا یک گیمر نیمه حرفه ای برای نصب وسایل ذخیره سازی به خوبی تامین خواهد شد.

نکته مهم در طراحی این کیس ها، اختصاص فضای کافی برای نصب کارت گرافیک های بزرگ و همچنین فن های مرتفع بر روی پردازنده است که DeepCool آن را به خوبی رعایت کرده است. همچنین مدیریت بهتر کابل کشی ها در داخل کیس و تهویه بهینه حرارت نیز در درجه دوم اهمیت قرار داشته اند. به عنوان مثال محل نصب PSU یا همان منبع تغذیه در بالای کیس قرار دارد تا فضای کافی در وسط و پایین کیس برای نصب کارت گرافیک با طول حداکثر 320 میلیمتر به راحتی فراهم باشد.

تهویه هوای کیس نیز به کمک سه فن 120 میلیمتری به انجام می رسد که هر کدام در سه طرف کیس یعنی یکی در جلو و یکی در پنل کناری برای ورود هوا و یکی هم در عقب کیس برای خروج هوای گرم نصب می شوند. پورت های ورودی خروجی پرکاربرد مانند یک پورت USB 3.0 و یک پورت USB 2.0 و همینطور فیش های ورودی و خروجی صدا در قسمت جلوی کیس قرار دارند تا کاربر بدون نیاز به سیم رابط و غیره بتواند به راحتی به آنها دسترسی داشته باشد.

اندازه این سری از کیس ها 201 در 420 در 365 میلیمتر است و وزن کل کیس به 3 کیلو و 650 گرم می رسد. این کیس ها در دو مدل طراحی شده اند که مدل دوم مجهز به یک LED آبی رنگ زیبا در قسمت جلو است و این مدل Smarter LED نام گرفته است. هنوز خبری از قیمت و زمان فروش این مدل از کیس ها از طرف شرکت DeepCool منتشر نشده است.

شهر سخت افزار