اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

WaterForce Tri-SLi سه گانه قدرتمند گیگابایت

۹۱۵ شماره اطلاع نامه : WaterForce Tri-SLi سه گانه قدرتمند گیگابایت ۱۳۹۳/۰۸/۲۳ WaterForce Tri-SLi سه گانه قدرتمند گیگابایت فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات WaterForce Tri-SLi سه گانه قدرتمند گیگابایت

WaterForce Tri-SLi سه گانه قدرتمند گیگابایت

کارت گرافیک قدرتمند GeForce GTX 980 که مدت چندان زیادی از عرضه رسمی آن نمی گذرد، در همین مدت کوتاه توجه کاربران زیادی را با قدرت و سرعت خود جلب کرده است به طوری که می توان آن را یکی از بهترین های موجود در بازار دانست. حالا این غول پردازش های گرافیکی بار دیگر در دستان گیگابایت قرار گرفته است تا حماسه ای دیگر را با بهره گیری از این محصول استثنایی رقم بزند.

محصول جدید این کمپانی که با عنوان WaterForce Tri-Sli (مدل GV-N980X3WA-4GD) معرفی شده است، متشکل از سه کارت گرافیک GTX 980 به همراه خنک کننده ای مایع و پرقدرت است که با توجه به ابعاد بزرگی که دارد باید خارج از کیس کاربر نصب شود تا حرارت تولیدی از سوی این محصولات را دفع و در کارایی آن ها تاثیر چشمگیری داشته باشد.

به گفته گیگابایت هر سه این کارت ها  به صورت اورکلاک شده و با فرکانسی معادل 1228 مگاهرتز در حالت پایه به دست کاربران خواهند رسید که این میزان با بهره گیری از فناوری GPU BOOST به میزان 1329 مگاهرتز افزایش می یابد. متاسفانه حافظه رم در نظر گرفته شده برای GTX 980 WaterForce ها همانند نمونه اولیه، به میزان 4 گیگابایت از خانواده GDDR5 ها با فرکانسی معادل 7 گیگاهرتز است و کمپانی تولید کننده عملا میزان سرعت آن ها را تغییر نداده است.

خنک کننده آن نیز همانطور که گفته شد، ابعاد بزرگی دارد و در بدنه نه چندان زیبای خود سه رادیاتور مستقل با ابعاد 120X120 میلی متری را جای داده است که هر کدام وظیفه نگه داری مایع خنک کننده مربوط به یک کارت را برعهده دارند. پنلی به همراه صفحه نمایشی LCD در قسمت جلویی این محفظه تعبیه شده است که به کاربر امکان کنترل و تغییر فشار و همچنین سرعت فن های هر یک از این سه کارت را می دهد. گیگابایت، این خنک کننده را به همراه کیت اختصاصی خود، متشکل از یک پل SLI (سه گانه)، پنلی 2.5 اینچی برای اتصال لوله های مربوطه به داخل کیس و بست هایی برای مدیریت لوله ها، در زمانی نامعلوم روانه بازار خواهد کرد.

شهر سخت افزار