اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

DirectX 12 از ویندوز 7 پشتیبانی نخواهد کرد

۹۱۶ شماره اطلاع نامه : DirectX 12 از ویندوز 7 پشتیبانی نخواهد کرد ۱۳۹۳/۰۸/۲۴ DirectX 12 از ویندوز 7 پشتیبانی نخواهد کرد نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات DirectX 12 از ویندوز 7 پشتیبانی نخواهد کرد

DirectX 12 از ویندوز 7 پشتیبانی نخواهد کرد

مسئول بخش علوم بازی‌های ویدیویی شرکت AMD، در نشست PDXLAN خبر داد مایکروسافت قصد ندارد رابط برنامه‌نویسی نرم‌افزار DirectX 12 را برای ویندوز ۷ عرضه کند.

ریچارد هودی که مسئولیت بخش علوم بازی‌های ویدیویی شرکت AMD را در اختیار دارد، در اظهارات خود درباره‌ی ویندوز و دایرکت‌ایکس ۱۲ این چنین گفت: "ویندوز ۷ در حال حاضر پرطرفدارترین سیستم عامل بین کاربران مایکروسافت است. در واقع می‌شود گفت ۵۲ درصد کاربران ویندوزی از ویندوز ۷ استفاده می‌کنند و این آمار رو به افزایش است. این سیستم عامل بسیار محبوب و پرکاربرد است، اما یک مورد را باید به این دست کاربران اعلام کنیم. DX12 از ویندوز 7 پشتیبانی نخواهد کرد."

بخش نظرسنجی و پژوهش سخت‌افزاری شبکه‌ی استیم، در گزارش ماه اکتبر سال ۲۰۱۴ خود، گفته‌های ریچارد هودی را تا حد زیادی تایید می‌کند. ۴۷.۸ درصد کاربران از نسخه‌ی ۶۴ بیتی ویندوز ۷ استفاده می‌کنند و ۲۱.۴ درصد باقی هم از نسخه‌ی ۶۴ بیتی ویندوز ۸.۱ بهره می‌برند. تصمیمات جدید مایکروسافت به طور حتم در راستای آماده‌سازی کاربران برای استقبال و استفاده از ویندوز ۱۰ خواهد بود. هدف قرار دادن قشر بزرگی از کاربران ویندوزی با محدود کردن استفاده از نسخه‌ی جدید دایرکت ایکس، حداقل می‌تواند قشر گیمرهای حرفه‌ای را به سمت ویندوز ۸ یا ۱۰ بکشاند و ظاهرا مایکروسافت هیچ ترسی از گام برداشتن در این مسیر ندارد.

زومیت