اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

کارت گرافیک منحصر بفرد از MSI مجهز به پردازنده گرافیکی GTX 970

۹۲۲ شماره اطلاع نامه : کارت گرافیک منحصر بفرد از MSI مجهز به پردازنده گرافیکی GTX 970 ۱۳۹۳/۰۸/۲۶ کارت گرافیک منحصر بفرد از MSI مجهز به پردازنده گرافیکی GTX 970 فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات کارت گرافیک منحصر بفرد از MSI مجهز به پردازنده گرافیکی GTX 970

کارت گرافیک منحصر بفرد از MSI مجهز به پردازنده گرافیکی GTX 970

شرکت MSI اخیراً با مادربرد های X99 خود سر و صدای زیادی در بین گیمر های علاقمند به اورکلاک به راه انداخته است و حالا نیز یک کارت گرافیک خاص و سفارشی برای گیمر های حرفه ای عرضه کرده که مجهز به پردازنده گرافیکی GTX 970 از شرکت NVIDIA می باشد. این کارت گرافیک قدرتمند، MSI GTX 970 GAMING 4G GOLDEN EDITION نام دارد که سیستم تهویه آن کاملاً سفارشی است. تراشه مرکزی استفاده شده در این کارت از نوع GM204-200 و با معماری Maxwell است و حافظه رم آن نیز 4 گیگابایت و از نوع GDDR5 است.

شرکت MSI در این مدل از یک سینی خنک کننده تمام مسی با درجه خلوص بالا و پرداخت شده با لایه ای از ماده ضد اکسیداسیون بر روی سینی و لوله های مسی استفاده کرده است تا طول عمر قطعه مسی را بالا ببرد. سیستم فن های جدید که در این کارت به کار رفته MSI Twin Frozr V نام دارد که از دو فن کاملا بی صدا از نوع Torx استفاده می کند و قادر است حجم هوای بالایی را در هر دقیقه به سوی سینی خنک کننده هدایت کند. اگر چه ضخامت کارت گرافیک از دو اسلات کمتر است اما چاره ای ندارید جز اینکه دو اسلات مادربرد را به آن اختصاص دهید چرا که ضخامت آن از یک اسلات کمی بیشتر است. طراحی به کار رفته در سینی حرارتی 4G GOLDEN EDITION به نام SuperSU موسوم است که کارآیی سینی در دفع حرارت لوله های مسی را تا حد قابل توجهی افزایش می دهد مخصوصاً وقتی با فن های Twin Frozr V همراه شود.

MSI اولین شرکتی بود که طرح فن های Frozr را در سال 2008 عرضه کرد. فناوری به کار رفته در این طراحی این امکان را ایجاد می کند که زمانی که حرارت کارت گرافیک از حدی پایین تر باشد فن ها خودبخود خاموش شوند تا سیستم خنک کننده کارت گرافیک کاملاً بی صدا کار کند. در بعضی از کارت های MSI که به فناوری Twin Frozr مجهز هستند، حتی امکان تنظیم سرعت فن ها به طور مستقل از هم نیز وجود دارد به طوریکه می توانید سرعت چرخش یکی از فن ها را که بر روی قسمت داغ تری از کارت گرافیک قرار دارد بالاتر از فن کناری تنظیم نمایید. می توان گفت شرکت MSI با این کارت گرافیک قدرتمند در دنیای گیمینگ گامی بلندتر به جلو خواهد برداشت. نرم افزار مخصوص گیمینگ MSI Gaming App به راحتی امکان تغییر وضعیت، به حالت اورکلاک و حالت معمولی را برای گیمر فراهم می کند.

علاوه بر آن با استفاده از تنظیمات برگه EyeRest در این نرم افزار، می توان سریعاً پروفایل رنگی مانیتور را متناسب با حالت نمایش فیلم و یا بازی تغییر داد. علاوه بر آن می توان شدت نور آبی مانیتور را نیز در این نرم افزار کاهش داد تا در هنگام بازی طولانی مدت در اتاق تاریک، فشار کمتری به چشم های گیمر وارد شود. تعدیل نور آبی علاوه بر کاهش صدمات وارده به چشمان گیمر، این امکان را به بدن می دهد تا با نور شب بهتر تطابق پیدا کند و بعد از یک بازی طولانی مدت، راحت تر به استراحت بپردازد. این کارت گرافیک هم اکنون در سایت هایی نظیر Newegg به قیمت 400 دلار قابل خریداری است.

شهر سخت افزار