اخبار و مقالات :: تبلت و فبلت

رونمایی از محصول جدید ترکیبی و ویندوزی از HP

۹۲۶ شماره اطلاع نامه : رونمایی از محصول جدید ترکیبی و ویندوزی از HP ۱۳۹۳/۰۸/۲۸ رونمایی از محصول جدید ترکیبی و ویندوزی از HP تبلت و فبلت :: اخبار و مقالات رونمایی از محصول جدید ترکیبی و ویندوزی از HP

رونمایی از محصول جدید ترکیبی و ویندوزی از HP

کمپانی HP از محصول جدید و ترکیبی خود با نام Envy X2 رونمایی کرده است که شباهت فراوانی به سرفیس مایکروسافت دارد و مجهز به سیستم عامل ویندوز می باشد. HP Envy X2 یک محصول چند وضعیته می باشد و به یک کاور که نقش کیبورد را نیز بر عهده دارد مجهز گشته و در آن محل نگهداری از قلم نیز در نظر گرفته شده است. این محصول در دو سایز ۱۳.۳ و ۱۵ اینچی عرضه خواهد شد که هر دو مدل آن از پردازنده های Core M اینتل بهره می برند.

مدل ۱۳ اینچی دارای وضوح ۱۳۶۶ × ۷۶۸ پیکسل بوده و مدل ۱۵ اینچی صفحه نمایشش وضوحی ۱۹۲۰ د× ۱۰۸۰ پیگسلی را عرضه می نماید. کمپانی HP با صداقت در مورد مشخصات ظاهری محصولش اعلام کرده که این تبلت هیبریدی از سرفس پرو ۳ ضخیم تر و البته سنگین تر است. HP Envy X2 با صفحه نمایش لمسی ۱۳ اینچی ضخامتش ۱۳.۷ میلی متر بوده (سرفس پرو ۹.۱ میلی متر است) و وزنش بدون کیبورد به ۱۲۷۴ گرم می رسد (سرفس پرو ۳ ۷۹۸ گرم است). برند مورد بحث سعی دارد از نظر قیمت نیز با مایکروسافت وارد رقابت شود و از همین رو دستاورد ۱۳ و ۱۵ اینچی خود را به ترتیب با قیمت های ۷۹۹ و ۷۴۹ دلار عرضه کرده است.

کمپانی مورد اشاره در محصول اخیرش نسبت به سرفس مایکروسافت دو تغییر اساسی نیز پدید آورده که اولی اضافه شدن درگاه کارت حافظه ی SD و دیگری بهره گیری از اسپیکرهای بیتس است. یکی از نکات عجیب و جالب در مورد کیبورد مدل ۱۵ اینچی تبلت هیبریدی HP قرارگیری ترک پد در سمت راست آن است و البته این کاور-کیبورد در هر دو مدل به بلوتوث نیز مجهز شده و می تواند بدون اتصال مستقیم به دستگاه هم وظایفش را به سرانجام برساند. نکته منفی در مورد محصول HP مجهز بودن مدل ۱۵ اینچی آن به یک هارد دیسک معمول و رایج (HDD) پانصد گیگابایتی است و این در حالی است که مدل ۱۳ اینچی از حافظه SSD بهره می گیرد. لازم به ذکر است که هر دو مدل Envy X2 از هم اکنون قابل خریداری هستند.

جی اس ام آریا