اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

اولین مانیتور های 27 اینچی Dell با رزولوشن 5K در راهند

۹۲۷ شماره اطلاع نامه : اولین مانیتور های 27 اینچی Dell با رزولوشن 5K در راهند ۱۳۹۳/۰۸/۲۸ اولین مانیتور های 27 اینچی Dell با رزولوشن 5K در راهند کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات اولین مانیتور های 27 اینچی Dell با رزولوشن 5K در راهند

اولین مانیتور های 27 اینچی Dell با رزولوشن 5K در راهند

پس از تولید مانیتوری با رزولوشن 5k توسط اپل و بهره گیری از آن برروی جدیدترین AIO خود موسوم به iMac Retina، کمپانی های فعال در زمینه مانیتور به تکاپو افتادند و شروع به تولید محصولاتی با کیفیتی این چنینی پرداختند. حالا Dell که گویا زودتر از سایرین موفق به ساخت مانیتورهایی با کیفیت بالا شده است، از مشخصات محصول خود سخن می گوید.

اولین مانتیور 27 اینچی این شرکت با رزولوشن بالای 5120X 2880 پیکسل، UltraSharp UP2715K نام گرفته است. در هر اینچ از صفحه نمایش این مانیتور 218 پیکسل قرار گرفته است که در مقایسه با مانیتور های HD این کمپانی از سری Ultra Sharp شاهد افزایش تقریبا 1.3 درصدی تعداد پیکسل ها در هر اینچ هستیم. این مانیتور دارای صفحه نمایشی از نوع IPS می باشد و زاویه دید مناسبی معادل 178 درجه دارد که تماشای تصویر از طرفین را نیز به راحتی امکان پذیر می کند.

نرخ پاسخگویی یا به عبارتی response time این مانیتور 8 میلی ثانیه گزارش شده است که تا حدودی زیاد به نظر می رسد. این مانیتور دارای دو Display Port و یک mini-DP می باشد و قادر است 60 فریم در ثانیه را تعویض و یا refresh کند. البته لازم به ذکر است این میزان فریم، با استفاده از پورت mini-Display Port، تنها از رزولوشن 3840X 2160 پیکسل پشتیبانی به عمل می آورد که بنا به تمایل، کاربران می توانند تعداد فریم ها را کاهش و رزولوشن را به 5k افزایش داد. اولین سری از مانیتور های UltraSharp UP2715K، ماه آینده روانه بازار خواهند شد.

شهر سخت افزار