اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

کروم ۶۴ بیتی برای سیستم‌عامل مک منتشر شد

۹۲۸ شماره اطلاع نامه : کروم ۶۴ بیتی برای سیستم‌عامل مک منتشر شد ۱۳۹۳/۰۸/۲۸ کروم ۶۴ بیتی برای سیستم‌عامل مک منتشر شد نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات کروم ۶۴ بیتی برای سیستم‌عامل مک منتشر شد

کروم ۶۴ بیتی برای سیستم‌عامل مک منتشر شد

همانطور که گوگل وعده داده بود، بالاخره نسخه ۶۴ بیتی مرورگر کروم را برای مک به صورت عمومی منتشر کرد. پس از چندین ماه که کروم ۶۴ بیت برای مک در نسخه بتا ارایه شده بود، بالاخره گوگل نسخه اصلی آن را به صورت عمومی برای سیستم عامل مک منتشر کرد. بر طبق اعلام رسمی گوگل، بروزرسانی جدیدی که برای این نرم‌افزار در مک ارسال شده، این نسخه از کروم را ۶۴ بیتی می‌کند.

از این به بعد کروم از اکستنشن‌های ۳۲ بیتی پشتیبانی نخواهد کرد و توسعه دهندگان باید بروزرسانی لازم را برای پشتیبانی از پردازش ۶۴ بیت منتشر کنند. این نسخه جدید کروم (نسخه ۳۹) همچنین حدود ۴۰ حفره امنیتی را پر می‌کند و تعداد زیادی API را برای توسعه دهندگان اکستنشن اضافه کرده است. کروم از یک ابزار بروزرسانی بی‌صدا بهره می‌برد که از این طریق آخرین بروزرسانی‌ها را به صورت خودکار دانلود و نصب می‌‌کند، اما درصورت مشاهده صفحه "About Chrome" می‌توان ورژن ۳۸ این برنامه را به صورت دستی دانلود و نصب کرد.

زومیت