اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

عرضه حافظه های گرافیکی HBM با فرکانس 8 گیگاهرتز

۹۲۹ شماره اطلاع نامه : عرضه حافظه های گرافیکی HBM با فرکانس 8 گیگاهرتز ۱۳۹۳/۰۸/۲۸ عرضه حافظه های گرافیکی HBM با فرکانس 8 گیگاهرتز فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات عرضه حافظه های گرافیکی HBM با فرکانس 8 گیگاهرتز

عرضه حافظه های گرافیکی HBM با فرکانس 8 گیگاهرتز

به نظر می رسد که SK Hynix قصد دارد تا معادلات امروزی حافظه های گرافیکی را بر هم بزند. این شرکت حافظه های گرافیکی خود از سری HBM را عرضه کرده است. HBM ها، حافظه هایی که دارای پهنای باند بالاتری نسبت به حافظه های کنونی هستند و از سلول های حافظه بیشتری در هر IC بهره می برند.

این حافظه های جدید دارای فرکانس موثر بیش از 8 گیگاهرتز در هر یک از حافظه های 4 گیگابایتی خود می باشند و این در حالیست که شرکت هایی همچون AMD و nVIDIA حداکثر از 7 گیگاهرتز فرکانس موثر حافظه های GDDR5 در کارت های سطح بالای خود بهره می برند. شاید بدانید که استفاده از این نوع از حافظه های گرافیکی برای اولین بار در کارت Radeon R9 390X شرکت AMD صورت خواهد گرفت.

کارتی که از قرار معلوم در سال 2015 میلادی عرضه خواهد شد و به استناد شایعات منتشر شده دارای رابط حافظه ای 4096 بیتی خواهد بود. اگر این شایعه درست باشد و با در نظر گرفتن پهنای باند بالایی که این سری از حافظه های گرافیکی در اختیار می گذارند، می توان سطح عملکردی بالاتر از انتظار را در نسل بعدی کارت های گرافیکی AMD را شاهد بود.

شهر سخت افزار