اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

سری جدید SSDهای OCZ با ظرفیتی قابل ملاحظه برای دیتا سنترها

۹۳۳ شماره اطلاع نامه : سری جدید SSDهای OCZ با ظرفیتی قابل ملاحظه برای دیتا سنترها ۱۳۹۳/۰۸/۳۰ سری جدید SSDهای OCZ با ظرفیتی قابل ملاحظه برای دیتا سنترها فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات سری جدید SSDهای OCZ با ظرفیتی قابل ملاحظه برای دیتا سنترها

سری جدید SSDهای OCZ با ظرفیتی قابل ملاحظه برای دیتا سنترها

OCZ به تازگی سری جدیدی از SSDهای خود را که یکی از بهترین انتخاب ها برای کسانی است که نیاز به سرعت و حجم قابل قبولی برای ذخیره سازی داده های خود دارند، معرفی کرده که با نام Saber 1000 شناخته می شود. این سری که در ظرفیت های 240 ، 480 و 960 گیگابایتی تولید می شوند از چیپ های فلش NAND توشیبا با فناوری A19nm بهره برده و آخرین نسل از چیپ های توشیبا به شمار می روند.

همچنین با بهره گیری از کنترلر Barefoot 3 در ساختار این SSD ما شاهد سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات تا 550 و 470 مگابایت (با بلاک های داده ای 128 کیلو بایتی) در ثانیه خواهیم بود. از طرف دیگر 98000 و 20000 IOPS به ترتیب در حالت خواندن و نوشتن از دیگر مواردی است که می توان در خصوص این سری بدان اشاره کرد. Saber 1000 که در حالت کارکرد کامل خود تنها 3.7W توان مصرفی دارد از تکنیک PFM+ بهره می برد که در واقع تکنیکی است برای مدیریت الکتریسیته تا در هنگامی که برق به یکباره قطع می شود کمترین آسیب به داده ها و SSD وارد شود. متأسفانه زمان عرضه و قیمت نهایی این محصول هنوز مشخص نشده است.

شهر سخت افزار