اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

امکان چت به اپلیکیشن‌های تحت وب آفیس اضافه شد

۹۳۴ شماره اطلاع نامه : امکان چت به اپلیکیشن‌های تحت وب آفیس اضافه شد ۱۳۹۳/۰۹/۰۱ امکان چت به اپلیکیشن‌های تحت وب آفیس اضافه شد نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات امکان چت به اپلیکیشن‌های تحت وب آفیس اضافه شد

امکان چت به اپلیکیشن‌های تحت وب آفیس اضافه شد

مایکروسافت قابلیت گفتگو با سایر کاربران را به شماری از اپلیکیشن‌های تحت وب مجموعه‌ی آفیس اضافه کرد. بدین ترتیب کاربران از این پس می‌توانند در زمان ویرایش اسناد وُرد یا پاورپوینت، با دوستان خود گفتگو کنند.

همانطور که گفتیم، مایکروسافت امکان گفتگو را تنها در اپلیکیشن تحت وب وُرد و پاورپوینت در اختیار کاربران قرار داده، از این‌رو در حال حاضر نمی‌توان هنگام استفاده از نسخه‌ی تحت وب اکسل و وان‌نت، از این قابلیت بهره گرفت. سرویس گفتگو در قالب اپلیکیشن‌های تحت وب، که پیشتر برای آتلوک و وان‌درایو هم ارایه شده، مبتنی بر بستر اسکایپ است، بنابراین می‌توان بعدها متن گفتگو‌ها را در قالب اپلیکیشن اسکایپ مشاهده کرد.

امکان چت در زمان ویرایش آنی اسناد به صورت آنلاین می‌تواند بسیار کاربردی باشد. گوگل نیز چنین قابلیتی را در اپلیکیشن گوگل‌داکس، شیتس و اسلاید قرار داده است. تنها تفاوت و در واقع مزیت امکان چت در آفیس مایکروسافت در مقایسه با گوگل، امکان مشاهده‌ی متن گفتگو در قالب اپلیکیشن اسکایپ است، چراکه گوگل چنین قابلیتی را در اختیار کاربران قرار نمی‌دهد و نمی‌توان متن گفتگوهای انجام شده را در اپلیکیشن هنگ اوتس مشاهده کرد. مایکروسافت وعده عرضه‌ی این سیستم را در هفته‌های آتی داده است.

زومیت