اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

استفاده از e-ink در نمایشگر و بند ساعت‌هوشمند سونی

۹۴۱ شماره اطلاع نامه : استفاده از e-ink در نمایشگر و بند ساعت‌هوشمند سونی ۱۳۹۳/۰۹/۰۵ استفاده از e-ink در نمایشگر و بند ساعت‌هوشمند سونی فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات استفاده از e-ink در نمایشگر و بند ساعت‌هوشمند سونی

استفاده از e-ink در نمایشگر و بند ساعت‌هوشمند سونی

سونی در تلاش است تا ساعت هوشمندی بسازد که نه تنها صفحه نمایش آن از نوع e-ink باشد، بلکه در ساخت بند آن نیز از این فناوری استفاده شود تا کاربر بتواند آن را به هر شکلی که مایل است، سفارشی کند. مدت‌هاست که از صفحه‌نمایش کم‌مصرف e-ink در ساعت‌های هوشمند استفاده می‌شود. این نوع پنل بیشتر در کتاب‌خوان‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفت، اما به دلیل مصرف بسیار پایین و وضوح بالای آن در محیط‌های مختلف، تولیدکنندگان نسبت به استفاده از e-ink در ساعت‌های هوشمند اقدام کرده‌اند.

سونی در دستبند هوشمند Smartband Talk از صفحه نمایش e-ink بهره برد، اما بلومبرگ گزارش داده که این کمپانی ژاپنی قصد دارد یک ساعت هوشمند جدید تولید کند که نه تنها صفحه نمایش آن از جنس e-ink است بلکه در ساخت بند آن نیز از این فناوری استفاده شده تا کاربر بتواند بر اساس سلیقه‌ی خود بند و ساعت را سفارشی کرده و طرح‌های مختلف را در آن‌ به نمایش در آورد. بر اساس گزارش بلومبرگ، سونی از موادی در ساخت این ساعت استفاده خواهد کرد که همگی در اداره‌ی ثبت اختراعات، پتنت شده‌اند و حق استفاده از آن‌ها در اختیار این کمپانی خواهد بود. سونی در ساعت جدید خود بیشتر از اینکه به دنبال بکارگیری سخت‌افزار قدرتمند باشد روی ظاهر و طراحی محصول تمرکز کرده است.

زومیت