اخبار و مقالات :: تبلت و فبلت

ال‌جی به زودی رقیب سرفیس پرو 3 را معرفی خواهد کرد

۹۴۲ شماره اطلاع نامه : ال‌جی به زودی رقیب سرفیس پرو 3 را معرفی خواهد کرد ۱۳۹۳/۰۹/۰۶ ال‌جی به زودی رقیب سرفیس پرو 3 را معرفی خواهد کرد تبلت و فبلت :: اخبار و مقالات ال‌جی به زودی رقیب سرفیس پرو 3 را معرفی خواهد کرد

ال‌جی به زودی رقیب سرفیس پرو 3 را معرفی خواهد کرد

وب‌سایت CNET مدعی است که ال‌جی در حال برنامه‌ریزی برای معرفی یک دستگاه هیبریدی مبتنی بر ویندوز است که همچون سرفیس پرو 3 مایکروسافت از یک کیبورد قابل جداسازی بهره می‌برد. گفته می‌شود ال‌جی هم‌اکنون در حال کار بر روی این تبلت جدید مجهز به کیبورد قابل جداسازی است و قرار است این دستگاه هنگام اتصال به کیبورد نقش یک لپ‌تاپ را ایفا کرده و با جدا کردن صفحه‌کلید، همچون یک تبلت عمل کند.

از نظر مشخصات سخت‌افزاری، انتظار می‌رود این دستگاه به نسل چهارم هسته‌های پردازشی اینتل مجهز شود که البته حافظه‌ی ذخیره‌سازی از نوع SSD آن را همراهی خواهد کرد تا ضمن افزایش قابلیت حمل، شاهد بهبود وضعیت مصرف باتری در آن باشیم. این گزارش همچنین می‌افزاید که ال‌جی احتمالا در تلاش است یک سیستم مشابه تاچ‌پد بر روی کیبورد دستگاه تعبیه کند که نمونه‌ی آن را در تایپ‌کاور سرفیس پرو 3 مشاهده کردیم. در ماه فوریه سال 2013، ال‌جی از Tab-Book خود که به ویندوز 8.1 مجهز بود پرده برداشت.

این دستگاه از صفحه‌نمایش 11.6 اینچی برخوردار بود که می‌توانست به عنوان تبلت و لپ‌تاپ مورد استفاده قرار گیرد. کیبورد این دستگاه هیبریدی در قسمت زیرین صفحه‌نمایش قرار داده شده بود. همچنین ال‌جی پس از مدتی نسخه‌ی مبتنی بر اندروید این دستگاه را نیز با قدرتی خیره‌کننده که فراتر از نیاز چنین دستگاهی بود معرفی کرد. در هر حال به نظر می‌رسد ال‌جی هم‌اکنون از وضعیت حضور خود در بازار تبلت‌ها رضایت ندارد که آمارها نیز این مساله را به خوبی تایید می‌کنند. بر همین اساس این شرکت کره‌ای تصمیم دارد نوآوری خود را بار دیگر به مرحله‌ی اجرا بگذارد و با دستگاهی جدید به رقابت در این بازار بپردازد.

زومیت