اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

GTX 970 DirectCU Mini کارت گرافیک کوچک ایسوس

۹۴۷ شماره اطلاع نامه : GTX 970 DirectCU Mini کارت گرافیک کوچک ایسوس ۱۳۹۳/۰۹/۱۰ GTX 970 DirectCU Mini کارت گرافیک کوچک ایسوس فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات GTX 970 DirectCU Mini کارت گرافیک کوچک ایسوس

GTX 970 DirectCU Mini کارت گرافیک کوچک ایسوس

اخیرا کمپانی های زیادی دست به تولید کارت های سری 900 انویدیا زدند، اما برای اولین بار کمپانی ایسوس، کاربرانی با کیس های کوچک و فضای محدود را مورد توجه قرار داده و محصولی از این خانواده کارت های قدرتمند را روانه بازار ساخته است تا این دسته از کاربران مشتاق نیز بتوانند، هیجان سرعت و قدرت بی نظیر این کارت را تجربه کنند.

کارت گرافیک کوچک و پرتوان ایسوس که GeForce GTX 970 DirectCU Mini نام گذاری شده است، در نگاه اول شما را به یاد کارت های GTX760/GTX 670 Direct CU Mini می اندازد، چرا که خنک کننده GTX 970 Mini دقیقا نمونه استفاده شده در تولید دو کارت نام برده است. در پشت این ظاهر ساده و قدیمی، شاهد چیپ گرافیکی قدرتمند GM 204 برمبنای معماری مکسول هستیم. ایسوس این کارت کوچک را به صورت اورکلاک شده و با فرکانسی معادل 1088 مگاهرتز روانه بازار کرده است که این میزان با بهره گیری از فناوری GPU BOOST تا 1228 مگاهرتز نیز افزایش می یابد.

تولید کننده همچون اعضای بزرگ تر این خانواده عملا تغییری در فرکانس حافظه رم در نظر گرفته شده برای این محصول ایجاد نکرده است و آن را در 7.0 گیگاهرتز ثابت نگه داشته است. GTX 970 Mini که با مدل GTX970-DCMOC-4GD5 نیز شناخته می شود، نیروی خود را از تک کانکتور 8 پین PCI-e دریافت می کند و داده های گرافیکی را پس از پردازش از طریق انواع خروجی های تصویری DVI Dual-Link (دو عدد)، تک پورت HDMI 2.0 و Display Port 1.2 منتقل می کند. متاسفانه ایسوس هنوز اطلاعات مشخصی در مورد زمان عرضه و قیمت این کارت گرافیک اعلام نکرده است.

شهر سخت افزار