اخبار و مقالات :: تبلت و فبلت

صفحه نمایش Split و اسلات microSD از ویژگی های جدید تبلت جولا

۹۵۸ شماره اطلاع نامه : صفحه نمایش Split و اسلات microSD از ویژگی های جدید تبلت جولا ۱۳۹۳/۰۹/۲۱ صفحه نمایش Split و اسلات microSD از ویژگی های جدید تبلت جولا تبلت و فبلت :: اخبار و مقالات صفحه نمایش Split و اسلات microSD از ویژگی های جدید تبلت جولا

صفحه نمایش Split و اسلات microSD از ویژگی های جدید تبلت جولا

چندی پیش شاهد انتشار خبری مبنی بر موفقیت شرکت Jolla در کسب سرمایه لازم برای تولید تبلت بر پایه سیستم عامل Sailfish بودیم. این شرکت فنلاندی در جدیدترین اظهارات خود عنوان کرده که تلاش برای جمع آوری سرمایه لازم برای تولید این تبلت به چیزی در حدود 1,824,055 دلار منجر شده است. این در حالی است که این شرکت در ساعات اولیه این برنامه انتظار داشت تا سرمایه ای در حد 380,000 دلار را جمع آوری کند. نتایج بیش از انتظار این برنامه سبب شده است تا این تبلت علاوه بر ویژگی های جدید دیگر از اسلات microSD و صفحه نمایش Split هم بهره ببرد.

علاوه بر اسلات microSD (با پشتیبانی از کارت های حافظه تا ظرفیت 128 گیگابایت) و صفحه نمایش Split، جولا تصمیم داشت تا اتصال 3.5G را هم به این تبلت اضافه کند، اما این ارتقا علاوه بر اینکه هزینه تولید هر تبلت را 30 دلار افزایش می داد، به سرمایه ای در حد 2.5 میلیون دلار نیز نیاز داشت به همین دلیل این ارتقا میسر نشد.

Split screen یک تکنیک برای نمایش اطلاعاتی مثل عکس و متن است که در آن اطلاعات آماده شده برای نمایش در چند قسمت مجزا و مجاور به یکدیگر نشان داده می شوند. عموماً این قسمت ها دو یا چهار بخش مستطیل شکل هستند و این تکنیک به منظور نمایش همزمان اطلاعات متنی و گرافیکی مرتبط با یکدیگر استفاده می شود.

تبلت جولا قرار است با استفاده از Sailfish OS 2.0 طراحی شود. این سیستم عامل این امکان را فراهم می کند تا اپلیکیشن های اندرویدی در این تبلت قابل نصب و اجرا باشند. صفحه نمایش 7.9 اینچی با وضوح 1536 در 2048 پیکسل، دوربین 5 مگاپیکسلی، ضخامتی در حد 7.5 میلی متر، 2 گیگابایت حافظه رم، 32 گیگابایت حافظه داخلی، پردازنده 4 هسته ای و 64 بیتی Atom با سرعت 1.8 گیگاهرتز و باتری با ظرفیت 4300 میلی آمپر در ساعت از دیگر ویژگی های این تبلت است.

شهر سخت افزار