اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

روند افزایش حجم هارددیسک ها ادامه دارد

۹۶۲ شماره اطلاع نامه : روند افزایش حجم هارددیسک ها ادامه دارد ۱۳۹۳/۰۹/۱۹ روند افزایش حجم هارددیسک ها ادامه دارد فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات روند افزایش حجم هارددیسک ها ادامه دارد

روند افزایش حجم هارددیسک ها ادامه دارد

مدتی است کمپانی خوش نام سیگیت، هارددیسک های خود را با قیمت هایی استثنایی به فروش می رساند. این کمپانی طی اقدامی، روز گذشته نیز کاربران زیادی را با عرضه هارددیسک های 8 ترابایتی خود تنها با قیمتی معادل 250 یورو به وجد آورد.

این هاردیسک های با ظرفیت بالا، در ابعاد 3.5 اینچی به تولید رسیده اند و در بیشترین حالت تنها 7.5 وات انرژی مصرف می کنند، این در حالی است که این میزان در حالت ایده آل و در فشار کاری کم تر به حدود 5 وات می رسد. ناگفته نماند، در حالت StandBy میزان مصرف این محصولات خوش قیمت تا کم تر از 1 وات  نیز کاهش می یابد.

این سری از هارددیسک های Seagate که با عنوان سری Archive یا مخصوص ذخیره سازی شناخته می شوند، از رابط ساتا با سرعتی معادل 6 گیگابیت بر ثانیه بهره می برند و دارای 128 مگابایت حافظه نهان (Cache) نیز می باشند. به طور کلی شاید بتوان تنها نکته منفی این محصولات را سرعت پائین گردش پلاترهای آن یعنی 5900 دور در دقیقه دانست. سری محصولات Archive در ظرفیت های 8، 6 و 5 ترابایت نیز به تولید رسیده اند و با قیمت پایه 247 دلار و کمی بالاتر به فروش می رسند.

شهر سخت افزار