اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

شرکت NVIDIA گوی رقابت را در فروش کارت گرافیک از AMD ربود

۹۶۶ شماره اطلاع نامه : شرکت NVIDIA گوی رقابت را در فروش کارت گرافیک از AMD ربود ۱۳۹۳/۰۹/۲۲ شرکت NVIDIA گوی رقابت را در فروش کارت گرافیک از AMD ربود فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات شرکت NVIDIA گوی رقابت را در فروش کارت گرافیک از AMD ربود

شرکت NVIDIA گوی رقابت را در فروش کارت گرافیک از AMD ربود

طبق آمار اعلام شده شرکت NVIDIA توانست با فاصله قابل توجهی رقیب دیرینه خود AMD را در بازار فروش کارت گرافیک پشت سر بگذارد. این شرکت توانسته است به خصوص در سه ماهه سوم امسال بیش از 70 درصد سهم فروش بازار را به خود اختصاص دهد و رقیب خود AMD را به 30 درصد محدود کند.

موسسه تحلیلی Jon Peddie Research و سایت تحلیلی Fool.com اعلام کرده اند هیچ شکی وجود ندارد که NVIDIA در چهار سال گذشته به مراتب بهتر از AMD عمل کرده است. شرکت AMD برای جبران این عقب ماندگی به شدت در ماه های اخیر سعی کرده است برای مبارزه با دو غول قدرتمند NVIDIA یعنی GTX 970 و GTX 980 قیمت محصولات خود را تا حد ممکن کاهش دهد تا بتواند سهم بیشتری از مشتریان را به سمت خود سوق دهد.

با توجه به اینکه NVIDIA اعلام کرده است کارت های سری 9 خود را نیز بزودی روانه بازار خواهد کرد کارشناسان بی صبرانه منتظرند ببینند آمار فروش این دو شرکت در پایان سه ماهه چهارم امسال چه ارقامی را نشان خواهند داد. اگر چه شایعاتی مبنی بر معرفی قریب الوقوع سری جدید کارت های AMD هم تا اواخر 2014 به گوش می رسد اما سوال اینجاست که آیا واقعاً این شرکت با آمار فروش ضعیفی که تاکنون داشته در لبه یک پرتگاه واقعی قرار گرفته است؟

موسسه تحلیلی Fool اعلام کرده است گذشته از خبر از راه رسیدن کارت گرافیک های جدید AMD، تنها چیزی که این شرکت را مطرح نگاه داشته است، قرارداد AMD برای تامین تراشه های گرافیکی مخصوصی است که در پردازنده های SoC کار گذاشته خواهد شد و در صورتی که در این بازار هم نتواند موفقیتی کسب کند با خطرات عمده ای مواجه خواهد شد. باید دید کارت های سری جدید AMD چه موقع و با چه شرایطی به بازار خواهند رسید و چه تاثیری بر روند نزولی فروش این شرکت خواهند داشت.

شهر سخت افزار