اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

DS81L سیستمی پرکاربرد و کامل اما کوچک و کم مصرف از شاتل

۹۷۰ شماره اطلاع نامه : DS81L سیستمی پرکاربرد و کامل اما کوچک و کم مصرف از شاتل ۱۳۹۳/۰۹/۲۴ DS81L سیستمی پرکاربرد و کامل اما کوچک و کم مصرف از شاتل فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات DS81L سیستمی پرکاربرد و کامل اما کوچک و کم مصرف از شاتل

DS81L سیستمی پرکاربرد و کامل اما کوچک و کم مصرف از شاتل

شاتل بار دیگر دست پر به میدان عرضه سیستم های کوچک و کاربردی موسوم به HTPC ها آمده است. محصول جدید این کمپانی که عنوان DS81L را به خود اختصاص داده است، پردازنده های نسل چهارم اینتل اعم از Core i3/i5/i7 را در قلب تپنده خود جا داده و برخلاف اندازه کوچک و توان مصرفی کم تر از صد وات، کارایی فوق العاده ای را به کاربر خود نوید می دهد.

DS81L که به نحوی می توان آن را عضوی از خانواده محصولات BareBone نیز دانست، پردازنده هایی مطابق با چیپ ست H81 (پردازنده های سری Core i، Pentium و Celeron) را با خود همراه دارد و به راحتی امکان پخش داده های گرافیکی با کیفیت بالای 4K را امکان پذیر می سازد. این محصول کوچک، با قابلیت هایی فراوان که از جمله آن می توان به پشتیبانی از دو صفحه نمایش full HD و یا تنها یک صفحه نمایش با رزولوشن Ultra HD اشاره کرد، از رم های دو کاناله DDR3 تا حداکثر ظرفیت 16 گیگابایت پشتیبانی به عمل می آورد و کاربر می تواند بنا به نیاز خود، میزان حافظه رم را افزایش دهد.

کیس در نظر گرفته شده برای این سیستم کوچک، مطابق با استاندارد VESA طراحی و تولید شده است تا کم ترین فضای ممکن را اشغال کند و به نحوی آن را به یکی از بهترین گزینه ها برای مصارفی همچون Digital-Signage تبدیل کند. شاتل همچنین از لحاظ انواع خروجی ها و ورودی ها چیزی کم نگذاشته و انواع رابط های USB 3.0 و USB 2.0 (به ترتیب 2 و 4 عدد)، پورت شبکه گیگابیتی (2 عدد)، دو خروجی تصویری Display Port و تنها یک پورت HDMI و دو رابط COM را برای محصول تازه تولید خود در نظر گرفته است. متاسفانه در حال حاضر قیمت و زمان عرضه این محصول کوچک که با انواع سیستم عامل های ویندوز ( 7 و 8) و لینوکس سازگار است، از سوی شاتل اعلام نشده است.

شهر سخت افزار