اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

استفاده از اپلیکیشن ایکس‌باکس در ویندوز ۱۰

۹۷۲ شماره اطلاع نامه : استفاده از اپلیکیشن ایکس‌باکس در ویندوز ۱۰ ۱۳۹۳/۰۹/۲۵ استفاده از اپلیکیشن ایکس‌باکس در ویندوز ۱۰ نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات استفاده از اپلیکیشن ایکس‌باکس در ویندوز ۱۰

استفاده از اپلیکیشن ایکس‌باکس در ویندوز ۱۰

در اینکه مایکروسافت به فکر ادغام بخشی از قابلیت‌های پلتفرم ویندوز و کنسول ایکس‌باکس وان می باشد، شکی نیست و این مطلب بارها حتی توسط مقامات این شرکت مانند فیل اسپنسر مدیر بخش ایکس‌باکس تایید شده است. حال تصاویری در سطح اینترنت منتشر شده که نشان می‌دهد در ویندوز ۱۰ برخی قابلیت‌های ایکس‌باکس لایو پیاده‌سازی شده است.

این طور که مشخص است در آخرین بروزرسانی نسخه‌ی پیش‌نمایش ویندوز ۱۰، اپلیکیشن ایکس‌باکس وجود دارد که می‌توان از طریق آن به فروشگاه بازی‌های ایکس‌باکس دسترسی داشت. در کنار این قابلیت، امکان ارسال پیام در ایکس‌باکس لایو، فعال‌سازی فید و اعمال تغییرات در پروفایل، از جمله امکاناتی هستند که می‌توان در ویندوز ۱۰ از آن‌ها بهره برد. اغلب این قابلیت‌ها را در اپلیکیشن اسمارت‌گلس که بر روی تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند قابل نصب است، دیده بودیم اما ورود گسترده‌ی آن‌ها به ویندوز می‌تواند نویدبخش تعامل کنسو‌ل‌های ایکس‌باکس و پلتفرم PC باشد.

رابط کاربری این برنامه، کاربرپسند طراحی شده و می‌توان به راحتی و بدون درگیری در بخش‌های پیچیده، به پیام‌های دوستان، ایمیل‌ها، تنظیمات پروفایل، تماشای زنده‌ی گیم‌پلی دوستان و همچنین نمایش لیست دوستان آنلاین یا آفلاین دسترسی کامل داشته باشید. هنوز مشخص نیست که آیا اپلیکیشن ایکس‌باکس در ویندوز ۱۰ فقط کاربردهای اجتماعی و محدود به خرید از استور را دارد یا این‌که مایکروسافت درصدد آن است که یک ارتباط «بینِ پلتفرمی» (Cross-Platform) برای برخی بازی‌های ایکس‌باکس وان و PC ایجاد کند.

زومیت