اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

تجهیز نسل جدید کارت گرافیک ها به فناوری DFRC

۹۷۶ شماره اطلاع نامه : تجهیز نسل جدید کارت گرافیک ها به فناوری DFRC ۱۳۹۳/۰۹/۲۹ تجهیز نسل جدید کارت گرافیک ها به فناوری DFRC فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات تجهیز نسل جدید کارت گرافیک ها به فناوری DFRC

تجهیز نسل جدید کارت گرافیک ها به فناوری DFRC

به تازگی AMD بار دیگر در فضای مجازی تمام نگاه ها را به خود خیره کرده است. یکی از اعضای این کمپانی در اقدامی کاملا غیر رسمی در وب سایت این شرکت از فناوری جدیدی تحت عنوان Dynamic Frame Rate Control نام برده است و نوید وجود این ویژگی منحصر به فرد را به همراه نسل جدیدی از کارت گرافیک های این کمپانی داده است.

اما این فناوری دقیقا چیست؟ آیا منظور AMD ویژگی و فناوری مشابهی نظیر V-Sync بوده است؟

شاید شما هم به همین نتیجه رسیده باشید اما نحوه تعریف کارایی این ویژگی تا حدودی آن را از فناوری V-Sync انویدیا متمایز می کند. همان طور که می دانید V-Sync در حین اجرای بازی ها، نرخ فریم دهی کارت گرافیک را با نرخ به روزرسانی یا به عبارتی refresh-rate مانیتور مطابقت می دهد تا بازی کامپیوتری روان تر و بهتر اجرا شود. اما به گفته AMD، این ویژگی منحصر به فرد، با کاهش و یا افزایش فرکانس و کلاک پردازنده گرافیکی، اقدام به تغییر در نرخ فریم دهی می کند. گذشته از این مورد، این ویژگی می تواند در مصرف انرژی تاثیر چشم گیری داشته باشد.

قسمتی از گفته های Chris Hook از مسئولین کمپانی معظم AMD: "در هفته اخیر، DFRC را که به همراه ورژن جدیدی از درایور کاتالیست همراه بود در حین بازی مورد بررسی قرار دادم و به نتایج فوق العاده ای برخوردم. این فناوری به شما این امکان را می دهد تا نرخ فریم دهی را تا میزان 60 فریم بر ثانیه کاهش دهید و یا آن را تا چیزی حدود 150 فریم در ثانیه افزایش دهید. در این بین میزان مصرف انرژی نیز فوق العاده خواهد بود." در حال حاضر اطلاعات ما بسیار کلی و اندک است از این رو باید به انتظار عرضه رسمی این فناوری باشیم تا در عمل آن را مورد تست و بررسی قرار دهیم و با فناوری V-sync انویدیا مقایسه کنیم.

شهر سخت افزار