اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

کیس های جدید سری O شرکت Lian-Li

۹۷۹ شماره اطلاع نامه : کیس های جدید سری O شرکت Lian-Li ۱۳۹۳/۱۰/۰۲ کیس های جدید سری O شرکت Lian-Li کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات کیس های جدید سری O شرکت Lian-Li

کیس های جدید سری O شرکت Lian-Li

شرکت Lian-Li مدت ها بود که محصول شکیل و مدرنی به بازار معرفی نکرده بود اما به تازگی تصاویری از سری جدید کیس های رومیزی این شرکت منتشر شده که نشان می دهد اینبار Lian-Li می خواهد محصول مشتری پسندی را روانه بازار کند. کیس های سری O دارای بدنه باریک، پنجره های شفاف و قابلیت نصب بر روی دیوار می باشند.

این شرکت امروز قرار است تولید این سری جدید از کیس های خود را کلید بزند. این سری شامل مدلهای PC-O5, PC-O5S, PC-O6S و PC-O7S خواهد بود که فعلاً مدل های نمایش داده شده، نمونه هستند و ممکن است تغییراتی جزئی در آنها صورت گیرد. قسمت هایی از بدنه این کیس ها از آلومینیوم و پنل های کناری از شیشه نشکن ساخته شده است. این کیس ها به دلیل اینکه بسیار باریک هستند به همراه کارت مخصوصی ارائه می شوند که بتوان کارت گرافیک را به صورت موازی با مادربورد در داخل آن نصب کرد.

این چهار مدل از سری جدید O به گونه ای طراحی شده اند که دو مدل اول یعنی PC-O5 و PC-O5S برای نصب مادربورد های Mini-ITX و مدل PC-O6S با فرمت Micto-ATX و مدل آخر که از همه بزرگتر است برای نصب مادربورد های ATX مناسب هستند ولی از نظر طراحی، شکل و شمایل هر چهار مدل کاملاً شبیه به هم است. یکی از زیبایی های این کیس ها، پنل های شیشه ای کناری آنهاست که دید کاملی را برای مشاهده قطعات داخلی کیس فراهم می کند. همان طور که گفته شد برای نصب کارت گرافیک باید از کارت riser استفاده شود تا بتوان آن را به صورت موازی با مادربورد نصب کرد. این کارت به همراه کیس ارائه می شود.

قسمت محفظه هارد دیسک ها با ورق آلومینیومی که با رنگ کوره ای پوشیده شده است محافظت می شود و در ضمن، این بدنه آلومینیومی مشکی، ظاهر کیس را بسیار شیک تر نشان می دهد. برای نصب وسایل ذخیره سازی دو انتخاب وجود دارد: یا می توان آنها را در محفظه داخلی مخصوص به خود جای داد و یا می توان از یک کشوی قابل جداسازی که در پشت ماردبورد وجود دارد استفاده کرد. برای تهویه این کیس ها می توان از سیستم خنک کننده مایع نیز استفاده کرد اما فقط سه مدل آخر این قابلیت را دارند و برای کوچکترین مدل آنها یعنی PC-O5 تنها از فن های معمولی و تهویه هوا خنک می توان استفاده کرد.

در داخل مدل PC-O5S تنها می توان یک رادیاتور 240 میلیمتری جای داد اما دو مدل دیگر می توانند رادیاتور های بزرگ با طول 360 میلیمتر را نیز در داخل خود جای دهند. کاربر می تواند این کیس ها را با استفاده از پایه های لاستیکی و ضد لرزش مخصوص در دو حالت افقی و عمودی بر روی میز قرار دهد و علاوه بر آن می توان آنها را به راحتی بر روی دیوار هم نصب کرد. هنوز اطلاعاتی در مورد قیمت این کیس ها اعلام نشده است.

شهر سخت افزار