اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

مانیتور فوق عریض سامسونگ با صفحه منحنی

۹۸۱ شماره اطلاع نامه : مانیتور فوق عریض سامسونگ با صفحه منحنی ۱۳۹۳/۱۰/۰۳ مانیتور فوق عریض سامسونگ با صفحه منحنی کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات مانیتور فوق عریض سامسونگ با صفحه منحنی

مانیتور فوق عریض سامسونگ با صفحه منحنی

این روزها دیگر مانیتور های عریض به قدری فراگیر شده اند که تولیدکنندگان تمایل دارند کم کم به سمت تولید مانیتور های منحنی روی بیاورند. مانیتور جدید Samsung SE790C از این دست محصولات است و با این که از پنل IPS در آن استفاده نشده است اما تفکیک رنگی بسیار بالایی را ارائه می کند.

مانیتور های منحنی به دلیل فاصله تقریباً یکسان مرکز و لبه ها با چشم کاربر، تصاویر را طبیعی تر و عمق صحنه را نیز بیشتر نشان می دهند. داشتن یک مانیتور 34 اینچ مانند SE790C می تواند جلوه خاصی به میز کامپیوتر شما ببخشد. این مانیتور از تمام طیف رنگی sRGB به طور کامل پشتیبانی می کند و پنل LCD آن نیز قادر است تصاویر را با رزولوشن 3440 در 1440 (Ultra-WQHD) به نمایش بگذارد. درجه انحنای این مانیتور بر اساس فناوری انحصاری 3000R که شعاع منحنی را 3 متر در نظر می گیرد طراحی شده است تا چشمان کاربر بتواند قواصل مجازی در صحنه هایی مانند بازی های رایانه ای را به طبیعی ترین حالت تشخیص دهد به طوریکه عدسی چشم ها کمترین فشار را برای تطابق با فواصل مختلف در تصویر متحمل شوند.

این مانیتور 34 اینچ دارای گواهینامه کیفیت از شرکت TÜV Rheinland که یکی از معتبرترین شرکت بین المللی در زمینه کنترل کیفیت است می باشد که در طی آزمایشات فنی بسیاری از موارد نظیر زاویه مناسب دید، تفکیک رنگی، یکنواختی طیف رنگ ها و همچنین بدون لرزش بودن تصاویر در حرکت های سریع با سخت گیری های خاصی تایید می شوند. میزان کنتراست این مانیتور 3000:1 است و حداکثر شدت روشنایی پنل آن نیز 300 شمع در متر مربع است. رنگ ها بسیار زنده و براق هستند و رنگ مشکی نیز از غلظت بسیار خوبی برخوردار است که باعث طبیعی تر نشان دادن تصاویر می شود.

مانیتور Samsung SE790C از قابلیت تصویر در تصویر PiP 2.0 نیز پشتیبانی می کند و این قابلیت به کاربر این امکان را می دهد که دو دستگاه مختلف مانند لپ تاپ و یا کنسول های بازی مانند پای استیشن و Xbox را به طور همزمان به مانیتور وصل کرده و تصویر هر دو را در آن واحد بر روی صفحه مشاهده کنند. این مانیتور مجهز به چهار پورت USB 3.0 پرسرعت نیز هست که علاوه بر ارتباط پر سرعت با وسایل دیگر می توان از آنها برای شارژ وسایل مختلف مانند تبلت و اسمارت فون نیز استفاده کرد. زمان پاسخگویی صفحه نمایش این مانیتور نیز 4 میلی ثانیه است که این مانیتور را انتخاب مناسبی برای گیمر ها خواهد کرد.

پایه این مانیتور نیز به شکل منحنی بسیار زیبایی طراحی شده که استقرار آن بر روی میز را با اطمینان بالایی امکان پذیر می سازد. از آنجا که این مانیتور مجهز به محل نصب VESA نیز هست می توان آن را به راحتی بر روی دیوار نیز نصب کرد. هنوز قیمت دقیق این مانیتور و زمان ورود آن به بازار و اینکه در کدام کشور ها به فروش گذاشته خواهد شد از طرف سامسونگ اعلام نشده است اما اگر قیمت مناسبی داشته باشد بدون شک مانیتور Samsung SE790C علاوه بر اینکه لذت خاصی را در تماشای فیلم به ارمغان خواهد آورد یکی از انتخاب های عالی برای گیمر های حرفه ای نیز خواهد بود.

شهر سخت افزار