اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

حافظه رم اکس باکس وان بهینه می شود

۹۹۴ شماره اطلاع نامه : حافظه رم اکس باکس وان بهینه می شود ۱۳۹۳/۱۰/۱۰ حافظه رم اکس باکس وان بهینه می شود فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات حافظه رم اکس باکس وان بهینه می شود

حافظه رم اکس باکس وان بهینه می شود

اگر چه در نهایت کنسول اکس باکس وان از نظر آمار و ارقام فروش نتوانست به رقیبش یعنی پلی استیشن ۴ برسد، اما اخیرا مایکروسافت تصمیم گرفته نسبت به بروز رسانی حافظه های رم GDDR3 و eSRAM اقدام کند. بدین ترتیب این کنسول می تواند بهتر از گذشته از پس پردازش های گرافیکی سنگین بر آید. با این حال شرکت یاد شده در بروزرسانی اخیری که برای SDK این کنسول ارائه شده، به این نکته اشاره کرد که کارایی حافظه eSRAM بهبود یافته است.

طراح ارشد بازی Dying Light آقای Maciej Binkowski نیز بروز رسانی و بهبودهای اخیر در ماژول eSRAM کنسول اکس باکس وان را تایید کرده است. وی در این باره گفت: "با API جدید می توان کارهای بیشتری با eSRAM انجام داد، کارهایی که توسعه دهندگان مدت ها آن را درخواست می کردند. این بهینه سازی به همراه ابزارهایی بهتر باعث می شود توسعه دهندگان بازی برای ایکس باکس بتوانند با بهبود استفاده مطلوب از eSRAM کیفیت تولیدات خود را افزایش دهند."

باید دید آیا گفته فوق به این معنی است که بازی Dying Light عنوانی خواهد بود که پس از عرضه، بتواند از تمام ظرفیت ممکن در اکس باکس وان به صورت بهینه استفاده کند یا خیر. پاسخ این سوال هنوز مشخص نیست ولی به طور قطع آپدیت و بهبودهای ارائه شده برای کنسول مورد بحث باعث خوشحالی گیمرها و البته توسعه دهندگان گیم خواهد شد.

دیجیاتو