اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

Golden Edition XPG Z1 طلایه دار حافظه های پرسرعت ADATA

۹۹۸ شماره اطلاع نامه : Golden Edition XPG Z1 طلایه دار حافظه های پرسرعت ADATA ۱۳۹۳/۱۰/۱۳ Golden Edition XPG Z1 طلایه دار حافظه های پرسرعت ADATA فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات Golden Edition XPG Z1 طلایه دار حافظه های پرسرعت ADATA

Golden Edition XPG Z1 طلایه دار حافظه های پرسرعت ADATA

با روی آوردن کاربران زیادی به جدیدترین محصولات موجود در بازار یعنی پردازنده های Haswell-EP، کمپانی های فعال در صنعت حافظه های اصلی بیش از پیش به تولید حافظه های رم DDR4 و مورد پشتیبانی این پردازنده ها روی آورده اند که ADATA از جمله آن هاست. این کمپانی پس از مدتی دوباره نمونه ای شگفت انگیز از محصولات خود را مخصوص اورکلاکرها و گیمرهای حرفه ای روانه بازار کرده است.

محصول جدید این کمپانی که Golden Edition XPG Z1 (نسخه طلایی) نام گرفته است، همچون دیگر محصولات این خانواده، نسبت به حافظه های DDR3 از سرعت بیشتر و در مقابل مصرف بسیار کم تری برخوردار است و در فرکانس های بالای 3000/3200/3300/3333 مگاهرتز تنها 1.5 تا 1.35 ولت انرژی مصرف می کند که همین موضوع آن را برای اورکلاک به گزینه ای استثنایی تبدیل می کند. متعاقبا این مصرف کم تر انرژی به کاهش حرارت تولیدی تا حدود 10 درصد منجر می شود که همین موضوع در فرکانس های کاری این محصول، افزایش عملکرد و کارایی را به دنبال دارد.

به گفته ADATA، در بالاترین فرکانس یعنی 3333 مگاهرتز و با تایمینگ Cl-16-16-16، سرعت انتقال داده و به عبارتی پهنای باند تا میزانی حدود 26.6 گیگابایت در ثانیه افزایش می یابد که نشان از بهره وری بی نظیر این محصولات می دهد. چیپ های نصب شده بر روی بورد اختصاصی و 10 لایه این محصول که از دو انس مس خالص به تولید رسیده است، در ارتباط کامل با هیت سینک قرار گرفته اند تا حرارت تولیدی توسط آن ها هم از طریق خنک کننده و هم به وسیله بورد دفع شده و کارایی بهتری از خود نشان دهد که البته این موضوع در طول عمر این محصولات نیز تاثیر چشمگیری خواهد داشت.

از دیگر ویژگی حائز اهمیت این حافظه های اصلی می توان به وجود Serial Presence Detect یا به اختصار SPD اشاره کرد. همان طور که می دانید SPD در واقع چیپی شامل مهم ترین اطلاعات از جمله سرعت، ولتاژ و ... می باشد که به هنگام نصب آن را در اختیار بایوس سیستم قرار می دهد و سهولت در استفاده و نصب از این محصولات را به دنبال دارد. سری رم های XPG Z1 با قیمتی نامعلوم و به همراه گارانتی و خدمات پس از فروش تمام عمر عرضه می شوند.

شهر سخت افزار