قابل توجه بازدید کنندگان محترم :ارسال کالا در کلیه مناطق تهران در کمتر از 3 ساعت انجام میشود.

بستن
محصولات سایت
لپ تاپلپ تاپ
موبایلموبایل
تبلتتبلت
کامپیوتر آمادهکامپیوتر آماده
سخت افزارسخت افزار
تجهیزات شبکهتجهیزات شبکه
ماشینهای اداریماشینهای اداری
نمایشگرنمایشگر
لوازم جانبیلوازم جانبی
ذخیره سازیذخیره سازی
لوازم خانگیلوازم خانگی
مد و پوشاکمد و پوشاک
لپ تاپ Laptop
لوازم جانبی Accessories

مانیتور Monitor

مانیتور ( Monitor ) یکی از عناصر سخت افزاری مهم در کامپیوتر است که از آن به عنوان دستگاه استاندارد خروجی و در جهت نمایش اطلاعات استفاده می گردد. تمامی کاربران کامپیوتر به منظور مشاهده خروجی مناسب، نیازمند استفاده از یک مانیتور مطلوب می باشند. انتخاب یک مانیتور به عوامل متفاوتی نظیر مشخصات فنی و نوع کاربرد آن، بستگی دارد.مانیتورها به صورت کلی به سه دسته مانیتور های لامپ تصویری، ال سی دی و ال ای دی دسته بندی می شوند.
Monitor مانیتور

مانیتور Monitor

صفحه نمایش یا مانتیور متداول‌ترین دستگاه خروجی بوده که از آن برای نمایش اطلاعات و تصاویر استفاده می‌گردد و دارای انواع مختلفی می باشد . یک صفحه نمایش مانند تلویزیون ها می تواند رنگی یا تک رنگ باشد . در محیط Dos معمولا صفحه‌های نمایش دارای 25 سطر و 80 ستون وجود داشت و در هر ستون یک کاراکتر تایپ می‌شود .
وقتی اطلاعات و دیتای مورد نظر شما از طریق صفحه کلید وارد کامپیوتر می‌شوند، در صفحه نمایش ظاهر می‌گردند تا از صحت آنها اطمینان حاصل شود . بعضی از کامپیوترهایی که مانند Labtop ها دارای نوعی صفحه نمایش به نام صفحه نمایش تخت می باشند . در این نوع کامپیوترها، میزان مصرف برق از درجه اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، زیرا این کامپیوترها معمولا در مکانهایی که امکان دسترسی به برق نیست کار می‌کنند و صرفه‌جویی در مصرف برق در آنها بسیار حائز اهمیت می باشد.
از سال 1970 که اولین نمایشگر ها برای کامپیوتر های شخصی عرضه گشت ولی در سال 1981 شرکت آی بی ام دستگاه جدیدی تولید کرد و  مانتیورهای فوق قادر به نمایش چهار رنگ با وضوح تصویر ۳۲۰ پیکسل افقی و ۲۰۰ پیکسل عمودی می بودند و در سال 1986 این مقدار به 16 رنگ رسید. اما این پایان کار نبود و در سال 1990 این شرکت مانیتوری تولید کرد که توانایی نمایش 16 میلیون رنگ را دارا بود و از آن روز این تکنولوژی هر روز پیشرفت کرد.
برای محدوده قابل نمایش در مانیتورها دو پارامتر اندازه را مشخص می کنند که عبارتند از اندازه صفحه و ضریب نسبت. برای نمونه اگر ضریب نسبت مانیتوری 3 : 4 بود یعنی  نسبت پهنا به ارتفاع معادل ۴ به ۳ است . اندازه صفحه نمایش بر حسب اینچ اندازه گیری می شود و در واقع قطر نمایشگر است. اندازه یک نمایشگر تاثیر مستقیمی بر وضوح تصویر خواهد داشت و  با فرض یکسان بودن وضوح تصویر ، مشاهده یک تصویر بر روی یک مانتیتور با ابعاد کوچکتر نسبت به یک مانیتور با ابعاد بزرگتر ، کیفیت بالاتری را خواهد داشت
حداکثر وضوح و دقت تصویر به تعداد پیکسل های مانیتور گفته می شود که دقت تصاویر توسط همین تعداد پیکسل ها مشخص می شود برای نمونه یک مانیتور با دارابودن ۱۲۸۰ سطر و ۱۰۲۴ ستون قادر به نمایش ۱۰۲۴ * ۱۲۸۰ پیکسل خواهد بود و البته موارد پایین تر از این را پشتیبانی می کند.
عمق رنگ یا Color Depth تعداد رنگ هائی که یک مانیتور می تواند ارائه دهد از ترکیب حالات متفاوت کارت گرافیک و قابلیت رنگ در مانیتور ، بدست می آید را گویند. تعداد بیت های استفاده شده برای تشریح یک پیکسل را عمق بیت می نامند. در مواردی که از ۲۴ بیت برای تشریح یک پیکسل استفاده می کند ، برای هر یک از رنگ های اصلی که شامل قرمز، سبز و آبی می باشد از هشت بیت استفاده می گردد.
میزان مصرف انرژی در مانیتورها بستگی مستقیم به تکنولوژی استفاده شده دارد و این موضوع در مانیتورهای سی ار تی و ای سی دی بسیار متفاوت است.در زمان روشن بودن کامپیوتر ممکن است کاربران در اغلب زمان های مربوطه ، بصورت تعاملی با آن درگیر نگردند ، دولت امریکا در سال ۱۹۹۲ برنامه Energy star را مطرح نمود. در چنین مواردی زمانییکه پس از مدت زمانی عملا" از سیستم استفاده نگردد ، نمایش تصویر قطع می گردد. وضعیت فوق تا زمانیکه کاربر موس را بحرکت در نیاورده و یا بر کلیدی از صفحه کلید ضربه نزد ، همچنان ادامه خواهد یافت .
مانیتورها در سه دسته کلی تقسیم بندی می شوند

  1.  مانیتور های لامپ تصویری یا CRT
  2. مانیتور های LCD
  3. مانیتور های LED

مانیتورهای لامپ‌ تصویری یا  CRT : ابتدایی ترین مانیتورهای بازار بود که در سایزهای 12، 14 و بعده ها با پیشرفت تکنولوژی این ارقام به 22 اینچ نیز رسید و مورد توجه بالای کاربران قرار گرفت. این نوع مانیتورها دارای صفحات محدب و تخت هستند که نوع صفحه تخت آنها بین کاربران پرطرفدارتر است. ایجاد تصویر در این مانیتورها به‌وسیلهء پرتاب الکترون‌ها و هدایت آن‌ها به کمک میدان‌های الکترومغناطیسی صورت می گیرد.وزن این مانیتورها در حدود 13 کیلوگرم می باشد که برای حمل و نقل بسیار سخت است و این یکی از بزرگ ترین مشکلات این مدل مانیتورها بود.گفتنی است مانیتورها CRT قدرت و انعطاف بیشتری برای مطابقت با رنگ‌های قابل دریافت چشم انسان دارند.
مانیتورهای LCD :  مانیتورها یا صفحه های نمایشی هستند با قطر کم و بدون لامپ تصویر و قطر آنها در حدود 4 سانتی‌ متر می باشد. مانیتورهای LCD را با نام کریستال مایع نیز می‌شناسند، زیرا این مانیتورها از کنار هم چیدن سلول‌های کریستال مایع بوجود می‌آیند. به این مانیتورها باید از زاویه مستقیم نگاه کرد تا تصویر به خوبی دیده شود و از کیفیت بسیار بهتری نسبت به مانیتورهای سی آر تی برخوردار هستند و البته شکل و سایز این مانیتورها باعث شده تا از محبوبیت بالاتری برخوردار شود.وزن تقریبی این مدل مانیتورها در حدود 3 کیلوگرم می باشد همچنین مهم است که بدانیم مانیتورهای LCD علاوه بر تولید گرمای کمتر، آثار سوء بسیار کمتری بر چشم دارند. مانیتورهای LCD دارای روشنایی یا Brightness بین 2 تا 4 برابر مانیتورهای CRT هستند اما در مورد وضوح تصویری یا Contrast مانیتورهای CRT 2 تا 4 برابر مانیتور های LCD می باشند.
مانیتورهای LED :  مانیتورهایی هستند شبیه به مانتیورهای ال سی دی  ، که برای نمایش تصویر از دیودهای نوری استفاده می‌کنند و شما از تکنولوژی بسیار بالاتری در این میان برخوردار هستید و نسل جدید این صفحه های نمایش به تازگی وارد بازار شده است.
مانیتورها دارای یک کابل برق هستند، که کاملاً شبیه به کابل برق کیس ها می‌باشد. کابل ارسال داده به مانیتور دارای 15 رشته سیم و یک محل اتصال به کارت گرافیک است که 15 پین دارد. این 15 پین در 3 ردیف 5 تایی قرار دارند که به کارت گرافیک وصل شده و دارای پیچ‌ هایی در دو سمت است که به کارت گرافیک پیچ می‌شوند، تا از جدا شدن و قطع ناگهانی تصویر جلوگیری کنند.البته برای کیفیت بالاتر می تواند از مبدل این پین ها بهره ببرید و تصاویر خود را با کیفیت بسیار بالاتری تماشا فرمایید که این موضوع به مانیتور و کارت گرافیک شما بستگی دارد.
نکته مهمی که در پایان باید به ان توجه داشته باشید این است که یکی از چیزهایی که شما باید از مانیتور خود دور نگاه دارید بلندگوها و اجسام دارای میدان مغناطیسی هستند. تأثیر مغناطیسی بلندگوها باعث پخش رنگ در مانیتور و یا تجمع رنگ در یک گوشه می‌گردد. علاوه بر بلندگوها حدالامکان سعی نمایید وسایلی چون تلفن، دستگاه ضبط صوت، اسکنر و چاپگر را نیز از مانتیور خود دور نگه دارید.

ایسوس از مانیتور اولد PQ22UC ProArt با پشتیبانی از HDR رونمایی کرد
۱۷ دی ۱۳۹۶

ایسوس از مانیتور اولد PQ22UC ProArt با پشتیبانی از HDR رونمایی کرد

ایسوس به‌عنوان یکی از شرکت‌کنندگان در CES، مانیتور ۲۱.۶ اینچی جدید و بالارده‌ی خود را به این نمایشگاه آورده است.

فناوری اطلاعات و عمومی
ادامه ...
رونمایی AOC از مانیتور ۱۵.۶ اینچی با درگاه USB-C
۰۸ آبان ۱۳۹۶

رونمایی AOC از مانیتور ۱۵.۶ اینچی با درگاه USB-C

شرکت AOC به‌صورت رسمی از مانیتور قابل‌ حمل جدیدش به نام I1601FWUX رونمایی کرد.

کامپیوتر و سخت افزار
ادامه ...
فیلیپس از دو مانیتور 31.5 اینچی با پنل IPS رونمایی خواهد کرد
۲۹ شهریور ۱۳۹۶

فیلیپس از دو مانیتور 31.5 اینچی با پنل IPS رونمایی خواهد کرد

کمپانی فیلیپس از دو صفحه‌نمایش حرفه‌ای ۳۱.۵ اینچی رونمایی می‌کند. این محصولات 328P6AU و 328P6VU نام دارند.

کامپیوتر و سخت افزار
ادامه ...
معرفی مانیتور اولترا اچ دی با رزولوشن 8K از فیلیپس
۱۳ شهریور ۱۳۹۶

معرفی مانیتور اولترا اچ دی با رزولوشن 8K از فیلیپس

فیلیپس جدیدترین نمایشگر خود را با رزولوشن 8K معرفی کرد. این محصول از پنل IPS بهره می‎برد و به‌طور کامل از طیف رنگی AdobeRGB پشتیبانی می‎کند.

کامپیوتر و سخت افزار
ادامه ...
مانیتور مخصوص بازی پردتور X35 ایسر معرفی شد
۰۸ شهریور ۱۳۹۶

مانیتور مخصوص بازی پردتور X35 ایسر معرفی شد

شرکت ایسر پیش از شروع نمایشگاه ایفا ۲۰۱۷، از مانیتور مخصوص بازی خمیده‌ی ۳۵ اینچی پردتور اکس ۳۵ با دقت WQHD و نرخ به‌ روزرسانی ۲۰۰ هرتز رونمایی کرد.

کامپیوتر و سخت افزار
ادامه ...
رونمایی ایسوس از مانیتور VP28UQG با دقت 4K و فناوری FreeSync
۲۷ تیر ۱۳۹۶

رونمایی ایسوس از مانیتور VP28UQG با دقت 4K و فناوری FreeSync

شرکت ایسوس مانیتور مخصوص بازی رده میانی VP28UQG را معرفی کرد؛ این مانیتور، نمایشگری ۲۸ اینچی با دقت 4K دارد و از فناوری FreeSync پشتیبانی می‌کند.

کامپیوتر و سخت افزار
ادامه ...
کیمیا آنلاین Kimia Online

فروشگاه اینترنتی کیمیا آنلاین

مرجع تخصصی خرید و فروش کالای دیجیتال یکی از بهترین و به روز ترین فروشگاههای اینترنتی کالای دیجیتال در ایران میباشد که امکان انتخاب و خرید و فروش آنلاین و اقساط انواع مدلهای لپ تاپ ، نوت بوک ، گوشی موبایل ، تبلت ، دوربین دیجیتال ، ساعت دیجیتال ، پرینتر ، هارد اکسترنال ، سی پی یو ، مادربرد ، رم ، هارد دیسک ، کیبورد ، موس ، مانیتور ، مودم ، سخت افزار ، قطعات کامپیوتر و رایانه ، لوازم جانبی و انواع لوازم خانگی از قبیل یخچال فریزر ، اجاق گاز ، ماشین لباسشوئی ، ماشین ظرفشوئی ، قهوه ساز ، جاروبرقی ، اتو ، کولر گازی ، سینمای خانگی ، مایکروویو ، سشوار ، همزن ، توستر ، غذا ساز ، چرخ گوشت ، زودپز را با بهترین قیمت و آخرین قیمت روز بازار و به صورت فروش اقساط برای شما فراهم می آورد.
کیمیا آنلاین به شما کمک میکند تا کالای مورد نظر خود را در یک بازه قیمتی به شکل صحیح انتخاب نموده و یک خرید آنلاین مطمئن را تجربه نمائید. این مجموعه در کمک به خریداران و مشتریان خود جهت یک انتخاب و خرید مناسب با بهترین قیمت در ایران پیشگام بوده است.
جهت سهولت در خرید کالا در این سیستم فروشگاه اینترنتی انواع قیمت به همراه انواع گارانتی و همچنین انواع رنگ بندی کالاها نمایش داده شده است و خریدار میتواند با مطالعه دقیق اطلاعات ، نظرات و مشخصات کالاها اقدام به انتخاب و خرید نماید.
نشانی : تهران، خیابان ولیعصر، پایین تر از میدان ولیعصر، کوچه فیروزه، پلاک 5، واحد 3
کد پستی : 1593737714
تلفن : 021 - 88 93 51 10
بستنورود کاربران
نام کاربری :
 
کلمه عبور :
 
Captcha
کد امنیتی :
 
بستن عضویت در خبرنامه
ایمیل :
Captcha
کد امنیتی :
بستنشرایط فروش
بستن