تحویل سفارشات در کلیه مناطق 22 گانه شهر تهران به صورت رایگان میباشد، همچنین هزینه ارسال کالا به تمام نقاط ایران فقط 12 هزار تومان میباشد.

بستن
محصولات سایت
لپ تاپلپ تاپ
موبایلموبایل
تبلتتبلت
کامپیوتر آمادهکامپیوتر آماده
سخت افزارسخت افزار
تجهیزات شبکهتجهیزات شبکه
ماشینهای اداریماشینهای اداری
نمایشگرنمایشگر
لوازم جانبیلوازم جانبی
ذخیره سازیذخیره سازی
لوازم خانگیلوازم خانگی
مد و پوشاکمد و پوشاک
لپ تاپ Laptop
لوازم جانبی Accessories

سوئیچ Switch

سوئیچ (switch) یکی از عناصر اصلی و مهم در شبکه های کامپیوتری است در این دستگاه علاوه بر دریافت و ارسال سیگنال کار های دیگری نیز انجام می شود در حقیقت حدود عملیاتی که در Switch انجام می شود لایه datalink می باشد در واقع switch در دو لایه پایینی osi کار می کند. در یک شبکه که کامپیوتر‌ها توسط سوئیچ به هم متصل هستند چندین کاربر میتوانند در یک لحظه اطلاعات را از طریق شبکه ارسال نمایند. و در این حالت سرعت ارسال اطلاعات هر یک از کاربران بر سرعت دستیابی سایر کاربران شبکه تاثیر نخواهد گذاشت و برخوردی مابین بسته های اطلاعاتی صورت نمی گیرد و ارتباط کاملا دو طرفه می باشد در واقع یکی از مزیت های موجود در سوئیچ ها این است که در هر لحظه یک سری ارتباطات دو طرفه مابین دو device موجود در شبکه ایجاد می کنند.همین امر باعث افزایش سرعت شبکه می شود.

سوئیچ Switch

سوئیچ (switch) یکی از عناصر اصلی و مهم در شبکه های کامپیوتری است در این دستگاه علاوه بر دریافت  و ارسال سیگنال کار های دیگری نیز انجام می شود در حقیقت حدود عملیاتی که در Switch انجام می شود لایه datalink می باشد در واقع switch در دو لایه پایینی osi کار می کند. در یک شبکه که کامپیوتر‌ها توسط سوئیچ به هم متصل هستند چندین کاربر  میتوانند در یک لحظه  اطلاعات را از طریق شبکه ارسال نمایند. و در این حالت  سرعت ارسال اطلاعات هر یک از کاربران بر سرعت دستیابی سایر کاربران شبکه تاثیر نخواهد گذاشت  و برخوردی مابین بسته های اطلاعاتی صورت نمی گیرد و ارتباط کاملا دو طرفه می باشد  در واقع یکی از مزیت های موجود در سوئیچ ها این است که در هر لحظه یک سری ارتباطات دو طرفه مابین دو device موجود در شبکه ایجاد می کنند.همین امر باعث افزایش سرعت شبکه می شود.

سوئیچ در لایه دوم (Data Link Layer)مدل OSI انجام وظیفه می‌کند و بدین معناست که به صورت هوشمند مسیر اطلاعات را مشخص می‌کند به طور مثال اگر یک بسته اطلاعاتی‌ مقصدش کامپیوترشماره 1 باشد سوئیچ آن بسته را فقط برای همان کامپیوتر ارسال می‌کند. سوئیچ در یک لیست آدرس پورت‌های خود و آدرس کامپیوتر‌های متصل به آن پورت‌ها را ذخیره کرده و با استفاده از آن میتواند مسیر اطلاعات را مشخص کند .
 
سوئیچ سیگنالها را دریافت کرده و پس از دریافت سیگنالها یک frame به صورت کامل  ابتدا اقدام به کنترل crc می نماید در صورتی که crc نشان دهنده سالم بودن frame باشد  در مرحله ی بعدی آدرس مبدا و مقصد mac address را کنترل می کند . با کنترل آدرس مبدا و شماره پورت و macaddress مربوط به کامپیوتر ارسال کننده در جدول filter/forward table  ثبت می گردد و سپس در صورتی که مقصد نیز در جدول مذکور شناخته شده بود  اطلاعات صرفا به همان پورتی که مقصد به آن متصل است ارسال می شود.
در صورت وجود نداشتن آدرس کامپیوتر مقصد در جدول مذکور با توجه به اینکه معلوم نیست مقصد بر روی کدام پورت است frame  دریافت شده توسط switch به تمام پورت ها ارسال شده یا اصطلاحا flood می شود. ضمنا در صورتی که یک frame از نوع broadcast  به switch برسد به تمام پورت ها flood می شود.
تعداد پورت های  switch در برخی مدل ها بیش از 48 عدد می باشد و دارای کاربرد ها و مدل های بسیار متفاوتی می باشد. قابل ذکر است با توجه به کاربرد های متفاوت از سوئیچ های متفاوت با ابعاد و توانایی های گوناگون استفاده می شود.
سوئیچ هائی که برای هر یک از اتصالات موجود در یک شبکه داخلی استفاده می گردند ، سوئیچ های LAN نامیده می شوند
 
سوئیچ ها به منظور مسیر یابی موجود در شبکه از روش های مختلفی استفاده می کنند که به توضیح آن می پردازیم.
 
Packet-Switching
 
سوئیچ ها بر مبنای Packet-Switching کار می کنند و بین سگمنت هایی که از نظر بعد مکانی از هم به حد کافی دور می باشند ، ارتباط برقرار می سازد. بسته های اطلاعاتی وارده در buffer نگهداری می شوند. آدرس های MAC در قسمت هدر فریم نگهداری می شوند. آدرس های مذکور که در این قسمت قرار دارد ، خوانده می شوند و با جدول مک سوئیچ (MAC Table) مقایسه می گردند. همچنین فریم اترنت در یک شبکه LAN قسمتی به نام Payload دارد. که شامل MAC Address مبدا و مقصد می باشد. همانطور که قبلا گفته شد سوئیچ آدرس مک مبدا و مقصد را چک کرده و در صورتیکه آدرس مقصد را در جدول مک آدرس های خود داشت برای مقصد ارسال می کند.
 
منظور از حافظه بافر در رابطه با سوئیچ چیست؟
 
حافظه بافر یک ناحیه ذخیره سازی اختصاص داده شده، برای رسیدگی به داده های عبوری می باشد. بافرها معمولاً برای دریافت و ذخیره سازی اطلاعات پراکنده، که پشت سر هم توسط دستگاه های سریعتر، ارسال می شود را دریافت می کنند و تفاوت سرعت را جبران می نمایند. اطلاعات ورودی ذخیره می شوند تا هنگامی که تمام داده های گرفته شده قبلی فرستاده شوند. این حافظه در سوئیچ به اشتراک گذارده می شود.
 
  1. سوئیچ های Packet-based برای تعیین مسیر ترافیک از یکی از سه روش زیر استفاده می کند :

      ●   Cut-through 

      ●   Store-and-forward 

      ●   Fragment-free

         Cut-through:

در این روش ، سوئیچ آدرس های MAC را به محض دریافت بسته می خواند و سپس 6 بایت MAC اطلاعات مربوط به آدرس را ذخیره کرده و با وجود اینکه ما بقی بسته ها در حال رسیدن به سوئیچ می باشند ، اقدام به ارسال بسته مذکور به سمت نود مقصد می نماید.

        Store-and-forward:

سوئیچی که از این روش استفاده می کند ، ابتدا تمام اطلاعات داخل بسته را دریافت و نگهداری می کند و قبل از ارسال بسته مورد نظر به دنبال خطای CRC و یا مشکلات دیگر می گردد. در صورتی که بسته دارای خطایی باشد آن بسته را کنار می گذارد. در غیر اینصورت سوئیچ آدرس کارت شبکه گیرنده را جستجو کرده و سپس آن را برای نود مقصد ارسال می دارد.

بیشتر سوئیچ ها همزمان از دو روش فوق استفاده می کنند مثلاً ابتدا از روش Cut-through استفاده کرده ولی به محض برخورد با یک خطا ، روش خود را تغییر می دهد و به شیوه Store-and-forward عمل می کند ، از آنجائیکه روش Cut-through قادر به اصلاح خطا نمی باشد در نتیجه سوئیچ های کمتری از این روش استفاده می کنند ولی از سرعت بالاتری برخوردار است.

        Fragment-free:

سوئیچ ها از این روش کمتر استفاده می کنند. این روش مانند روش اول می باشد با این تفاوت که در این شیوه ، سوئیچ قبل از ارسال بسته ، 64 بایت اول آن را نگه می دارد این کار به خاطر آن است که بیشتر خطا و برخوردها در طول اولین 64 بایت بسته اطلاعاتی اتفاق می افتد.

      2.   Switch Configurations

سوئیچ های LAN از نظر شکل فیزیکی با هم متفاوتند ، در حال حاضر ، سوئیچ ها دارای سه شکل عمده می باشند: 
 
  •        Shared memory :
این نوع از سوئیچ ها ، بسته رسیده را در یک حافظه مشترک یا بافر که این بافر در بین تمامی درگاه های سوئیچ تقسیم می شود نگهداری می کنند و سپس پکت را از طریق درگاه مناسب برای سمت نود مقصد ارسال می کنند.
 
  •         Matrix :
این نوع سوئیچ ها دارای یک شبکه خطوط داخلی ( ماتریکس ) با پورت های ورودی و خروجی می باشند. زمانیکه وجود یک بسته اطلاعاتی در پورت ورودی تشخیص داده شود ، آدرس کارت شبکه ( MAC ) با جدول جستجوی موجود در سوئیچ (MAC Table) مقایسه می شود تا در نهایت بسته مذکور به پورت خروجی مورد نظر هدایت شود. بنابراین سوئیچ در حد فاصل بین این دو پورت یک خط ارتباطی ایجاد کرده و آن
دو پورت را به هم متصل می کند.
منظور از جدول آدرس های MAC درباره سوئیچ چیست؟
سوئیچ های لایه 2، کارهای متفاوتی مانند یاد گرفتن آدرس MAC، فرستادن و فیلتر کردن تصمیمات و غیره را انجام می دهند. وقتی یک سوئیچ روشن می شود جدول آدرس های MAC آن خالی است. وقتی دستگاه فریم می فرستد و توسط واسط (Interface) دریافت می شود، سوئیچ آدرس مبدا را در جدول آدرس های MAC ذخیره می کند. بعد از این سوئیچ جدول آدرس های MAC را برای فرستادن و فیلتر کردن فریم های دریافتی استفاده می کند و سوئیچ مشخص می کند که فریم ها باید از پورت مشخص شده عبور کنند یا خیر. به همین دلیل جدول آدرس های MAC، جدول فیلتر MAC، یا فیلتر کننده نیز گفته می شود.
  •         Bus architecture :
در این دسته از سوئیچ ها یک بافر برای هر یک از درگاه ها در نظر گرفته شده است. که گذرگاه اطلاعات را کنترل می کند.
 
 
     3.   Transparent Bridging
 
اکثر سوئیچ ها از سیستمی موسوم به transparent bridging  استفاده می کنند تا جداولی جهت جستجوی آدرس بسازند. سیستم مذکور یک تکنولوژی می باشد که امکان می دهد تا سوئیچ همه آنچه که در مورد موقعیت نودها در شبکه باید بداند را بدون دخالت مدیر شبکه ( network administrator ) می آموزند. این سیستم دارای پنج قسمت زیر می باشد : 
 
      ●   Learning
      ●   Flooding 
      ●   Filtering
      ●   Forwarding
      ●   Aging
ایسر از تبلت هیبریدی بدون فن سوئیچ 7 با پردازنده اینتل رونمایی کرد
۰۸ شهریور ۱۳۹۶

ایسر از تبلت هیبریدی بدون فن سوئیچ 7 با پردازنده اینتل رونمایی کرد

در آستانه‌ی برگزاری ایفا ۲۰۱۷، ایسر تبلت هیبریدی جدید بدون فن خود را مجهز به پردازنده‌ی اینتل و پردازنده‌ی گرافیکی انویدیا با نام Switch 7 Black E ...

لپ تاپ و اولترابوک
ادامه ...
فروش عالی نینتندو سوئیچ تنها در یک ماه
۲۷ فروردین ۱۳۹۶

فروش عالی نینتندو سوئیچ تنها در یک ماه

شرکت نینتندو این‌روزها بر روی فروش کنسول جدید خود یعنی نینتندو سوئیچ متمرکز شده است و آن‌طور که آمار تازه منتشر شده نشان می‌دهد، به‌نظر می‌رسد که ...

فناوری اطلاعات و عمومی
ادامه ...
بیش از 1.5 میلیون واحد از کنسول نینتندو سوئیچ به صورت جهانی عرضه شده است
۲۵ اسفند ۱۳۹۵

بیش از 1.5 میلیون واحد از کنسول نینتندو سوئیچ به صورت جهانی عرضه شده است

به‌ نظر می‌رسد که کنسول بازی هیبریدی تازه معرفی‌شده نینتندو سوئیچ، شروع بسیار خوبی داشته است و اطلاعات منتشر شده در رابطه با آمار فروش این کنسول، ...

فناوری اطلاعات و عمومی
ادامه ...
ایسر از دو لپ‌تاپ هیبریدی با نام های سوئیچ وی 10 و سوئیچ وان رونمایی کرد
۱۴ خرداد ۱۳۹۵

ایسر از دو لپ‌تاپ هیبریدی با نام های سوئیچ وی 10 و سوئیچ وان رونمایی کرد

ایسر در جریان کامپیوتکس ۲۰۱۶ تایوان، دو کامپیوتر هیبریدی را با نام‌های سوئیچ وی ۱۰ و سوئیچ وان معرفی کرده که قیمت مناسبی دارند و محصولاتی کاربردی ...

لپ تاپ و اولترابوک
ادامه ...
صفحه کلید گیمینگ Skiller PRO به زودی در دستان شما
۱۰ مهر ۱۳۹۳

صفحه کلید گیمینگ Skiller PRO به زودی در دستان شما

شرکت Sharkoon به عنوان جدیدترین محصول خود صفحه کلید گیمینگ Skiller PRO را معرفی کرده است. Skiller PRO با استفاده از 3 بلوک استاندارد به همراه پشتی ...

کامپیوتر و سخت افزار
ادامه ...
Tt eSports به دنبال ساخت یک صفحه کلید گیمینگ
۱۰ مرداد ۱۳۹۳

Tt eSports به دنبال ساخت یک صفحه کلید گیمینگ

Tt eSports قصد دارد یک صفحه کلید گیمینگ کاملاً متفاوت از صفحه کلید هایی که در چند ماه اخیر عرضه شده اند، بسازد. بیشتر صفحه کلید های گیمینگ امروزی ...

کامپیوتر و سخت افزار
ادامه ...
کیمیا آنلاین Kimia Online

فروشگاه اینترنتی کیمیا آنلاین

مرجع تخصصی خرید و فروش کالای دیجیتال یکی از بهترین و به روز ترین فروشگاههای اینترنتی کالای دیجیتال در ایران میباشد که امکان انتخاب و خرید و فروش آنلاین و اقساط انواع مدلهای لپ تاپ ، نوت بوک ، گوشی موبایل ، تبلت ، دوربین دیجیتال ، ساعت دیجیتال ، پرینتر ، هارد اکسترنال ، سی پی یو ، مادربرد ، رم ، هارد دیسک ، کیبورد ، موس ، مانیتور ، مودم ، سخت افزار ، قطعات کامپیوتر و رایانه ، لوازم جانبی و انواع لوازم خانگی از قبیل یخچال فریزر ، اجاق گاز ، ماشین لباسشوئی ، ماشین ظرفشوئی ، قهوه ساز ، جاروبرقی ، اتو ، کولر گازی ، سینمای خانگی ، مایکروویو ، سشوار ، همزن ، توستر ، غذا ساز ، چرخ گوشت ، زودپز را با بهترین قیمت و آخرین قیمت روز بازار و به صورت فروش اقساط برای شما فراهم می آورد.
کیمیا آنلاین به شما کمک میکند تا کالای مورد نظر خود را در یک بازه قیمتی به شکل صحیح انتخاب نموده و یک خرید آنلاین مطمئن را تجربه نمائید. این مجموعه در کمک به خریداران و مشتریان خود جهت یک انتخاب و خرید مناسب با بهترین قیمت در ایران پیشگام بوده است.
جهت سهولت در خرید کالا در این سیستم فروشگاه اینترنتی انواع قیمت به همراه انواع گارانتی و همچنین انواع رنگ بندی کالاها نمایش داده شده است و خریدار میتواند با مطالعه دقیق اطلاعات ، نظرات و مشخصات کالاها اقدام به انتخاب و خرید نماید.
نشانی : تهران، خیابان ولیعصر، تقاطع طالقانی، مجتمع نور تهران، برج اداری، طبقه 7، واحد 1909
کد پستی : 1416799946
تلفن : 021 - 860 970 61
فکس : 021 - 88 22 72 42
-
بستنورود کاربران
نام کاربری :
 
کلمه عبور :
 
Captcha
کد امنیتی :
 
بستن عضویت در خبرنامه
ایمیل :
Captcha
کد امنیتی :
بستنشرایط فروش
بستن