اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

با مادربردهای کلاس سرور ASRock فقط به کارایی بالا بیاندیشید

۲۰۸۶ شماره اطلاع نامه : با مادربردهای کلاس سرور ASRock فقط به کارایی بالا بیاندیشید ۱۳۹۴/۱۰/۰۷ با مادربردهای کلاس سرور ASRock فقط به کارایی بالا بیاندیشید کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات با مادربردهای کلاس سرور ASRock فقط به کارایی بالا بیاندیشید

با مادربردهای کلاس سرور ASRock فقط به کارایی بالا بیاندیشید

پردازنده‌های سری Xeon E3-1200 اینتل به دلیلی ارائه کارایی نزدیک به پردازنده‌های Core i7 اما با قیمتی به مراتب کمتر، از محبوبیت بسیار بالایی برخوردارند، با حال برای استفاده از آن‌ها شما به مادربردهای مبتنی بر چیپ‎ست C232 نیاز خواهید داشت. کمپانی ازراک یکی از سازندگان مادربرد است که مادربردهایی مخصوص گیمینگ از این پلتفرم معرفی می‌کند.

غیر از عدم پشتیبانی از پردازنده گرافیکی مجتمع که برای گیمرهاً به هیچ عنوان اهمیت نخواهد داشت، مادربرد ASRock Fatal1ty E3V5 Performance Gaming/OC می‌تواند میزبان سیستم‌های قدرتمند و حرفه‌ای گیمینگ باشد. این مادربرد دارای زره گیمینگ، قابلیت‌هایی تحت Super Alloy، موتور اورکلاک Hyper BCLK و قابلیت قانون شکنانه پشتیبانی از اورکلاک ماژول‌های DDR4 بر روی مادربردهای غیر سری Z است. هر دو ماژول‌های معمولی DDR4 و ECC توسط این مادربرد پشتیبانی می‌شوند و مطمئناً قابلیت‌های سری Fatal1ty نظیر درگاه مخصوص ماوس گیمینگ و F-Stream جزئی از قابلیت‌های این مادربرد هستند.

ASRock E3V5 WS یک مادربرد مخصوص سیستم‌های کاری است به طور ویژه برای سازندگان محتواهای چند رسانه‌ای طراحی شده است. افزون بر قابلیت‌های مخصوص گیمینگ، این مادربرد نیز از پردازنده گرافیکی مجتمع اینتل پشتیبانی نمی‌کند اما از هر دو ماژول‌های حافظه معمولی DDR4 و ECC و همچنین کارت‌های گرافیک حرفه‌ای AMD FirePro و NVIDIA Quadro پشتیبانی می‌کند. این مادربرد با برخورداری از کنترلر شبکهI219LM اینتل، ارتباط اینترنتی هم سطح با سرور‌ها را ارائه می‌کند و امکان نصب سیستم عامل‌های سرور را نیز به کاربران می‌بخشد.

شهر سخت افزار